artwork

Wembley Stadyumu’nda ilk canlı müzik performansı

2 yıl önce

0

UEFA ve Pepsi Max, UEFA Kadınlar Avrupa finalinin ilk gösterisinde Becky Hill‘i desteklemek için Rapçi Stefflon Don ve Ultra Naté’yi bir araya getirdi. Bu, 31 Temmuz’da Wembley Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan Kadınlar Avrupa finalindeki ilk canlı müzik prodüksiyonu olacak. Gösteri, Avrupa’da 16’dan fazla ülkede ve dünyanın çeşitli bölgelerinde yayınlanacak.

PepsiCo Uluslararası İçecekler Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü Mark Kirkham, kadın futboluna yeni izleyiciler getirmekten bahsetti. “Ek eğlence unsurları eklediğinizde sporu daha da güçlendirirsiniz. Gerçekten etkinliği güçlendiriyor ve kadın oyununu yeni bir şekilde kutluyor, yeni izleyiciler getiriyor.” dedi.

Women’s Euro 2022 turnuvası öncesinde Pepsi Max ayrıca Leah Williamson, Nikita Parris ve Millie Bright ile profesyonel futbolcu olma sürecindeki kişisel yolculuklarını gösteren bir içerik serisi başlattı.

Pepsi Max, 2015’ten bu yana önemli bir UEFA ortağıdır ancak ana şirket PepsiCo, kadın futboluyla daha da kapsamlı bir ortaklığa sahiptir ve 2020’de ise UEFA Kadın futbolu ortağı haline gelmiştir.

PepsiCo markası Gatorade, Manchester City ve FC Barcelona kadın takımlarının sponsoru olarak dünya çapında kadın futbolunda da önemli bir rol oynadı.

Kirkham ayrıca PepsiCo’nun kadın futbolunu desteklemeye yönelik daha kapsamlı çabaları hakkında Campaign’e konuştu: “Bu DNA’mızda var ve kadın oyununu destekleyen markalarla, kadın oyunu ve sektör daha da güçlenecek.”

Kirkham, PepsiCo’nun futbolda kadınlarla her zaman güçlü bir ilişkisi olduğunun kanıtı olarak 1997’deki Mia Hamm ve Michael Jordan Gatorade reklamına atıfta bulundu. Markaların, kadın futbolunun daha geniş kitlelerce eşit bir spor olarak görülmesi konusunda desteğinin önemli olduğunu vurguladı.

“Geçmişte markaların ve diğerlerinin spora gerçekten yatırım yapmasını sağlamak zordu. Şimdi, dramatik bir değişim var ve büyük markaların dahil olduğunu görüyoruz. Kadın oyununu kutlamak ve platformlar oluşturmak gibi bir sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum.” diye ekledi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan

Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...