artwork

Wavemaker ve Merlin Entertainments arasında küresel ortaklık

2 ay önce

0

Wavemaker – Merlin Entertainments küresel medya ortaklığının değeri dünya çapında yaklaşık 34 milyon dolar

Wavemaker, Merlin Entertainments‘ın küresel medya danışmanlık ortağı olmasının yanı sıra görev alanına EMEA ve ABD‘yi eklerken, işin Birleşik Krallık kısmındaki kontrolünü de sürdürüyor.

Dünya çapında yaklaşık 34 milyon dolar değerinde olan ve bunun 24 milyon dolarlık kısmıyla İngiltere işini elinde bulunduran GroupM ajansı, artık ABD‘de ve Almanya, İtalya, Benelüks ve Danimarka dahil olmak üzere önemli Avrupa pazarlarında planlama ve satın alma işlemlerini de yürütecek.

Merlin Entertainments:: Chessington Macera Dünyası Jumanji yolculuğu

İşi, pitching (tam karşılığı olmayan bu kelime, kısa öz bir anlatım ile sunmak olarak düşünülebilir) yapmadan kazandı. Campaign, Dentsu X‘in ise dijital medyayla ilgilenirken, UM‘nin Birleşik Krallık dışında işin çoğunluğuna sahip olduğunu biliyor.

Wavemaker, genişletilmiş görev alanının artık marka için küresel olarak “dijital ve veri dönüşümü”ne liderlik etmekten sorumlu olduğu anlamına geldiğini söyledi. Londra’daki küresel bir ekiple, İngiltere merkezli bir merkezden faaliyet gösterecek.

Ajans, “Bu ekip Merlin Entertainments için veri, dijital dönüşüm ve stratejik planlama konusundaki danışmanlığını bir ağ (network) yaklaşımı yoluyla geliştirecek ve genişletecek” dedi.

Wavemaker aynı zamanda Sea Life, Madame Tussauds ve The Dungeons gibi Midway‘in Avrupa’daki ilgi çekici yerlerinde medya satın alma işlemlerini yürütmek üzere de görev almıştı.

Aynı zamanda Merlin Entertainments, İngiltere ve Avrupa’da tema parkı ve deneyim markalarının sahibi. İngitere’de bunlar arasında: Lastminute.com London Eye, Madame Tussauds, Alton Towers, Thorpe Park, Chessington World of Adventures, The Dungeons, Sea Life, Legoland, Discovery Centres, the Blackpool Tower and DreamWorks’ün Shrek’s Adventure! London’ı yer alıyor.

Aynı zamanda Almanya’da Heidepark‘ı, İtalya’da Gardaland‘ı, ABD’de ve Avrupa anakarasında Legoland‘ı da işletiyor.

Kaynak: Campaign UK

https://www.campaignlive.co.uk/article/wavemaker-rides-off-merlin-entertainments-global-media-account/1840446

Senin için
Tümünü göster
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: “Türkiye bölgesel bir üs…

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye’nin sunduğu yatırım fırsatlarını küresel iş...