artwork

Wavemaker, Perfetti Van Melle’in 80 milyon dolarlık konkurunu kazandı

3 yıl önce

0

Airheads, Chupa Chups ve Fruit-tella gibi markaların sahibi olan İtalyan şekerleme ve sakız üreticisi Perfetti Van Melle, global medya ajansı olarak GroupM Ajansı Wavemaker’ı seçti.

Wavemaker, ABD, Çin, Hollanda, Hindistan, Birleşik Krallık, Belçika, Türkiye ve Endonezya dahil olmak üzere küresel pazarlarının % 85’inde Perfetti Van Melle için tüm çevrimiçi ve çevrimdışı medya satın alımlarını gerçekleştirecek.

Perfetti Van Melle Küresel Medya ve Dijital Pazarlama Direktörü Daan Simonis, bir basın açıklamasında: “Küresel bir işletme olarak işimizi sürdürürken, ana pazarlarımızda güçlü ve tutarlı destek sağlayabilecek bir ortak istedik” dedi.

Wavemaker’ın “Perfetti Van Melle’i geleceğe itmeye yardımcı olacağına inandığımız etkileyici stratejik yetenekler ve zorlu bir ruh sergileyerek” sahayı kazandığını ekledi.

Wavemaker’ın Amerika Kıtasındaki CEO’su Louisa Wong, “Perfetti Van Melle dünyanın en büyük şekerleme üreticilerinden ve distribütörlerinden biri. Marka, Wavemaker’a heyecan verici küresel hırslarla gelmiştir” dedi.