artwork

Wavemaker karbon azaltma planlama standardını oluşturuyor

2 ay önce

0

Wavemaker (ajansın sektörde bir ilk olduğunu iddia ettiği şekilde) GroupM‘in karbon hesaplayıcısını ve kapsayıcı planlamayı, tüm müşteri medya planlarına uygulayacak.

Nationwide, Morrisons ve Viacom da dahil olmak üzere 100’den fazla müşterisi olan ajans, müşteriler vazgeçmediği sürece medya planlarını karbon hesaplayıcı ve kapsayıcılık ile optimize edecek. Girişimin amacı, müşterilere farklı kitle içgörüleri sağlamak ve karbon emisyonlarını azaltmalarına yardımcı olmak.

Mediacom ve Mindshare dahil olmak üzere kardeş ajanslarda kullanılan (GroupM’in) karbon hesaplayıcısı, reklamcılığın karbon ayak izini azaltmak amacıyla müşterilere hangi kanalların – ve nihayetinde medya satıcılarının – en fazla karbon emisyonuna sebep olduğu konusunda tavsiyeler veriyor. Daha sonra müşterilerin reklamlardan kaynaklanan karbon ayak izini nasıl azaltabilecekleri konusunda öneride bulunuyor.

Wavemaker’ın kapsayıcı planlama girişimi, müşterilerin farklı hedef kitlelere (sonradan akla gelen bir düşünce olarak değil) bir planın başlangıcından itibaren ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Wavemaker İngiltere CEO’su Kelly Parker, “Dünya, krizden krize benzeri görülmemiş bir hızla sallanıyormuş gibi göründüğünde, kısa vadeli düşünmeye başlamak ve acil olanın önemli olanın önüne geçmesine izin vermek kolaydır.

Bu olumlu etki bakış açısını işimize uygulamak sadece ahlaki bir zorunluluk değil, aynı zamanda sonuçlara da yön veriyor. Satışlardan ödün vermeden karbon etkisini en aza indirmek için kapsayıcı planlamayı savunan veya eko-verimlilik modelimize yatırım yapan müşterilerde şimdiden büyük geri dönüşler görüyoruz. Bunları varsayılan standart haline getirerek müşterilerimizin üzerlerine düşeni yapmalarını kolaylaştıracağımızı umuyoruz.” dedi.

Parker’ın bahsettiği müşterilerden biri, daha önce futbolda ırkçılıkla mücadele eden yüksek profilli kampanyalar üzerinde çalışmış olan Nationwide’dır.

Nationwide Medya Başkanı Chris Ladd: “Çevre üzerinde minimum etki sahibi olmak için medya faaliyetimizin optimize edilmesi hayati önem taşıyor.

Kapsayıcı planlamanın öncüleri olarak, planlama süreçlerimizi geliştirmek adına Wavemaker ile birlikte çalışabildiğimiz için gurur duyuyoruz ve bu da çeşitli kitlelerle daha fazla iletişim kurma anlamında önemli bir yatırımla sonuçlandı.

Bu kitlelerde fırsat çok büyük ve sonuç olarak iyileştirilmiş iş sonuçları görüyoruz ancak en önemlisi, kapsayıcılık artık ek bir hamle değil, reklam stratejimize dahil. Wavemaker’ın, sektörün geri kalan kısmını da bunu yapmaları için harekete geçirdiğini görmekten gurur duyuyorum.” dedi.

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Borusan’dan “Geleceğe İlham Buluşmaları”

Borusan, “Geleceğe İlham Buluşmaları” ile sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratıyor...

Almanya’dan Amazon Ormanları’na 200 milyon euroluk destek

Almanya, Brezilya’nın Amazon yağmur ormanlarındaki yağmaya karşı ormanı korumak ve...

McDonald’s’tan pipetsiz bardaklar

McDonald’s, sürdürülebilirliği desteklemek için ABD’deki bazı restoranlarında pipetsiz bardaklarını test...