artwork

Wavemaker, global Zwift medya brief’i için çalışıyor

2 yıl önce

0

Wavemaker, ev için fitness ürünleri satan Zwift‘in medya danışmanlığını üstleniyor.

Ajans, Dentsu bünyesindeki Carat’ı ve Omnicom’un PHD’sini yendi. Publicis Media’nın Zenith’i, The Aperto Partnership liderliğindeki konkur sürecinden erken çekildi.

Brief, Zwift’e daha geleneksel medya planlama ve satın alma hizmetlerinden önce bir tüketici lansman stratejisiyle yardımcı olmayı kapsıyor. Sektör kaynakları, Zwift’in küresel olarak medyaya 100 milyon doların da üstünü harcadığını tahmin ediyor.

Wavemaker’ın çalışması; adreslenebilir TV, teklif verilebilir medya, izleyici bilimi ve stratejik planlama gibi bir dizi projede dahili ücretli medya ekibinin uzun vadeli kayıt ajansı Shift Active Media ile birlikte çalışmasını kapsıyor.

Zwift, bisiklet topluluğuna pazarlama konusunda uzman bir bisiklet odaklı pazarlama ajansı olan Shift ile çalışmaya devam edecek. Marka, kullanıcıların evlerinde sosyal etkileşimli ve çok oyunculu sanal ortamlarda eğitim almalarını, rekabet etmelerini sağlayan donanım ve yazılım üretiyor.

Peloton’a rakip olarak görülen ve değeri 1 milyar dolardan (700 milyon sterlin) fazla olan ABD şirketi, performans pazarlamasını şirket içinde yürütüyor ve marka oluşturmaya odaklandığı için küresel bir medya ajansı network’ü kurmak istiyor. Dört milyon kayıtlı hesapla dünya çapında 190’dan fazla ülkede kullanıcısı var.

Zwift Pazarlama Şefi Steve Beckett: “Mevcut medya uzmanlığımızı, yalnızca büyüme hedeflerimizi anlayan değil, aynı zamanda onları yenilikçi yollarla nasıl gerçekleştireceğimizi anlayan bir ortakla tamamlamaya çalışıyoruz.

Küresel medya ayak izimizi yerel medyanın ötesinde ölçeklendirmeye devam ederken, bu hedeflerin kilidini açmamıza yardımcı olabilecek bir ortak arıyoruz ve Wavemaker ekibi, umduğumuz türden ilerici fikirli bir ajans olduğunu kanıtladı.” dedi.

Wavemaker’ın Global Müşteri Başkanı Alastair Bannerman şöyle ekledi: “‘Olumlu Provokasyon’a olan inancımız, Zwift’in agresif büyümesi ve gelecekteki hırsları ile gerçekten iyi bir uyum sağladı. Ortaklık, büyüyen yeni ekonomi sektörü için doğru stratejik ortak olarak genişleyen referansımızı yansıtıyor.”

Wavemaker kısa süre önce müşterileri arasına Bumble, Coinbase, DiDi, Flixmobility ve TikTok’u eklemişti.