Site icon Campaign Türkiye

Warner Bros. Discovery (WBD), Türk yayıncı BluTV’yi satın aldı

Warner Bros. Discovery (WBD) BluTV’yi satın aldığını duyurdu. Bu duyuru, 2021 yılında discovery+’ın BluTV’de yayına başladığı ve Discovery Inc.’ın, BluTV’nin yüzde 35 hissedarı haline geldiği yatırımın gerçekleşmesiyle başlayan, 3 yıllık kapsamlı bir iş ortaklığını takiben gerçekleşti.

BluTV, 2016 yılında Türkiye’de yayına başladı. 2018’de MENA’ya genişledi ve 2021’de Discovery+ ile ortaklık kurarak Discovery’nin (WBD birleşmesinden önce) %35 hisseye sahip olmasını sağladı. Bu ortaklık, bu yılın başlarında Game of Thrones, The Last Of Us ve çocuk kanalları Cartoon Network, Cartoonito’nun BluTV’ye eklenmesiyle daha da derinleşti.

Warner Bros-Discovery, pek çok ünlü dizi ve filmin altına imza atan HBO’nun da sahibi. BlueTV’nin satın alınması ile Warner Bros-Discovery ve haliyle HBO, Türkiye’deki elini güçlendirmiş oldu.

Warner Bros. Discovery CEE, MENA ve Türkiye Genel Müdürü Jamie Cook konuyla ilgili olarak şu sözleri söyledi; “Önümüzdeki yeni dönem için heyecanlıyız. Türkiye 20 yıldan uzun bir süredir bizim için önemli bir yatırım alanı ve BluTV’nin satınalınması ülkenin ilk abonelikli video platformunu, portfolyomuza dahil ediyor. İlgi çekici Türkçe içeriği ile Warner Bros. Discovery’nin en iyi uluslararası dizi ve programlarından oluşan geniş yelpazenin birleşimi, yerel anlamda başarıyı yakalamak için eşsiz bir formül sunuyor. Birlikte, Türk izleyicilere en cazip izleme deneyimini sunuyor aynı zamanda Türkçe içeriğe erişimi küresel anlamda genişletiyoruz” dedi.

Exit mobile version