artwork

Wanda Digital’in hisselerini JWT satın aldı

8 sene önce

0

Wanda Digital haftaya hareketli başladı. WPP tarafından yapılan açıklamada, J. Walter Thompson Company‘nin Wanda Digital’ın azınlık hisselerini satın aldığı ilan edildi. 2006’da kurulan ve 100’den fazla kişinin çalıştığı ajansın bundan böyle de bağımsız çalışacağı belirtildi.

Manajans/JWT ile Wanda’nın birbirlerinden bağımsız çalışmasına karşılık, birlikte yeni teknolojiler ve inovatif projeler geliştireceği vurgulandı. Wanda’nın müşterileri arasında Turkcell, L’Oreal, Nestle ve Unilever gibi markalar bulunuyor. WPP’nin açıklamasına göre Wanda Digital’in, audit edilmemiş 2014 yılı gelirleri 3.4 milyon ABD Doları seviyesinde bulunuyor. Diğer yandan Manajans/JWT ise 2010 yılından bu yana gelirlerini 3’e katladı ve 2014’te aralarında Global Smarties’in de bulunduğu 40’tan fazla ödülün sahibi oldu.

Manajans J. Walter Thompson Türkiye CEO’su Tuğbay Bilbay, ortaklıkla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Wanda’yı kurulduğu günden beri takip ediyorum. Başarılı büyüme süreçleri ve işlerine olan tutkularından çok etkileniyorum. Beraber yaptığımız projelerde hep uyumlu ve birbirimizi bütünleyici çalıştık. Bundan sonra da grup olarak mükemmel işler yaratacağımıza inancım tam. Birlikte çok güçlü bir takım yaratıyoruz” dedi. Bilbay birleşmeden sonraki iş akışları için ise “Wanda Digital kendi müşterilerine, Manajans da kendi müşterilerine çözüm üretecek. Operasyonel olarak bir birleşme gerçekleşmeyecek. Arka planda know-how paylaşımı ve ortak innovasyon yatırımları olacak. Operasyonel bağımsızlığın önce müşterilerimiz sonra herkes için daha faydalı olduğunu biliyoruz” dedi.

Wanda Digital Ajans Başkanı Burak Günsev ise J. Walter Thompson ile imzaladıkları ortaklıkla ilgili şunları söyledi “Sürekli yenilikçi olmanız gereken bu yolda J. Walter Thompson ile güçlerimizi birleştirerek Türkiye’de yeni bir devrin kapılarını açıyoruz. J.Walter Thompson ailesine katılmanın standartlarımızı daha da yükselteceğine inanıyoruz. Geleceği birlikte yaratacağız.”

 

 

Senin için
Tümünü göster
Hepsiburada yılın ilk çeyreğinde 24 Milyon siparişle %78 büyüdü

Hepsiburada, 2023’ün ilk çeyreğinde güçlü performansını sürdürdü...

Ülker “bizz@kampüs”

bizz@kampüs’te 790 takım Dankek için yarıştı...

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nda atamalar gerçekleşti

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nın yönetim kuruluna iki yeni isim atandı...