artwork

Volkswagen Passat Alltrack Türkiye’de

2 yıl önce

0

Volkswagen markasının amiral gemisi olarak nitelendirilen Passat model ailesinin dört tekerlekten çekişli versiyonu Passat Alltrack, Türkiye yollarına çıkmaya hazırlık yapıyor.

Hayat kaotik hale geldiğinde, hayatın gündelik yorgunluğu, kalabalıktan uzaklaşma isteği insanların olağanüstü atmosferlere, ortamlara kaçma isteğini artırıyor. İşte bu olağanüstü atmosferlerden biri de Kapadokya ve Argos in Cappadocia. Volkanik tüflerin yarattığı, rüzgâr, kar ve yağmurun binlerce yılda nakış gibi işlediği benzersiz coğrafyası ile büyülü bir masal dünyasını andıran Kapadokya’nın tüm güzelliklerini ortaya koyan Argos in Cappadocia; güvenilir, korunaklı ve büyülü bir yolculuğun son noktası.

Argos in Cappadocia, dünyanın en ilginç ve en güzel doğal güzelliklerine sahip Kapadokya’nın en yüksek yerleşimlerinden biri olan Uçhisar’da, Güvercinlik Vadisi ve Erciyes Dağı’nın eşsiz manzarasını gözler önüne seriyor. İçinden köy geçen otel olarak da anılan Argos in Cappadocia, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir kırsal dönüşüm projesi olarak açıldığı ilk günden bu yana, Kapadokya’nın gelişiminde önemli bir model oluşturuyor.

Küresel çapta lüks konaklama hizmetinin ötesinde Argos in Cappadocia; doğayı, tarihi ve yerel kültürü koruyup sürdürmedeki başarısıyla da yıllardır dünyanın en değerli ödüllerini Türkiye’ye ve Kapadokya’ya getiriyor. Turizm dünyasının ‘Oscar Ödülleri’ olarak anılan ve sonuçları küresel ölçekte etki uyandıran World Travel Awards’da ‘Türkiye’nin En İyi Kültürel Miras Oteli’ ödülüne üst üste dördünce kez layık görülen Argos in Cappadocia, konuklarına klasik bir turizm mekânının çok ötesinde bir deneyim yaşatıyor. Kültür, sanat ve spor alanlarında birçok başarılı iş birliklerine imza atan Volkswagen Binek Araç, Argos in Cappadocia ile de bir iş birliği içerisinde konser, sergi ve söyleşi gibi farklı sanat etkinliklerine de katkıda bulunuyor. Kapadokya’nın büyülü coğrafyasıyla bütünleşen Argos in Cappadocia, düzenlediği etkinliklerle tarih, doğa ve sanatı bir araya getiriyor. Yazın gerçekleştirilen Argos Akustik Geceleri Vadi Sahnesi açık hava konserleri, kış aylarındaisegelenekselhalegelen Bezirhane konserleri ile birbirinden özel sanatçıları Volkswagen sponsorluğu ile ağırlıyor. Volkswagen Binek Araç’ın kasım ayı sonunda Türkiye’de satışa sunmayı planladığı Passat Alltrack, akıllı güvenlik sistemleri, üstün konfor ve teknolojik özellikleri, güçlü ve verimli motoruyla tam anlamıyla iyi bir yol arkadaşı. Passat Alltrack, off-road yollarda, dağ/arazi koşullarına kolaylıkla uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış. Bu nedenle, ister kayak, ister rafting, ister Kapadokya gibi atmosferlerde yaşanacak maceralarda güvenli bir seyahat sunuyor. Passat Alltrack, Passat’ı sadece asfalt yollarda sürmekle kalmayan, bir karavan seyahatinde kendisine eşlik etmesini isteyen veya kayak, kamp tatil rotalarında üstün yol tutuşu arayanlar için geliştirilmiş. Station wagon ve SUV gövde tipleri arasında başarılı bir geçiş sunan model, “Offroad” sürüş modu ile yol şartları zorlaştığında daha fazlasını yerine getirebilen çok yönlü bir araç. 2,2 tona kadar ulaşan çekme kapasitesi ile Passat Alltrack, karavan veya römork çekme konusunda oldukça usta.

GINO BOTTARO

VOLKSWAGEN BINEK ARAÇ GENEL MÜDÜRÜ

“SPONSORLUKLARIMIZI VW TÜRKIYE OLARAK BIR MARATONMUŞ GIBI DEĞERLENDIRIYORUZ”

Günümüzde müşterilerin ilgi alanlarında yer alıp, onların hayatlarına dokunmak giderek daha büyük önem

taşıyor. Volkswagen Binek Araç olarak, markamızın duygu ve heyecanını birebir yansıtan kültür, sanat, müzik ve spor alanlarında uzun dönem iş birliklerimiz ile Volkswagen severlerin yaşamlarının bir parçası olmayı sürdürüyoruz. Sponsorluklarımızı seçerken ve karar verirken hedef kitlemizin ilgi alanları, hobileri ve zevklerini detaylı analiz ederek, markamız için en doğru iş birliklerine imza atmaya dikkat ediyoruz. Sponsorluklarımızı bir maraton olarak değerlendirerek, en yüksek katkıyı sağlayacak şekilde uzun süreli planlamalar yapıyoruz.

Arazi sürüşü için uyarlanmış gövde altı korumalı ön tampon, gövde altı korumasına sahip marşpiyel ve sağlam çamurluk davlumbazı, Passat Alltrack’te standart olarak sunuluyor. ÖzelOff-road modu ve 4MOTION dört tekerlekten çekiş teknolojisi sayesinde, Passat Alltrack, arazide sürüş yaparken bile yüksek konfor sağlıyor. Passat Alltrack aynı zamanda konforlu ve hızlı bir uzun yol otomobili olarak kullanıcısını memnun ediyor. Passat Alltrack, yüksek verimlilik seviyesine sahip 200 PS gücündeki 2.0 TDI motorla sunuluyor. Motor, 7 vitesli çift kavramalı şanzıman (DSG) ile kombine ediliyor.

Alltrack’te, 18 inç alüminyum alaşım jantlar (Kalamata), elektrikli katlanır, hafızalı ve sürücü tarafı kendiliğinden kararan yan aynalar, LED matix ön farlar, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi “Keyless Access” sistemi, deri döşeme koltuklar, çok fonksiyonlu deri spor direksiyon, 9,2 inç dokunmatik renkli ekran “Discover Pro” Radyo Navigasyon Sistemi ve trapez formunda krom egzoz dekorları gibi premium seviyede ekipmanlar standart olarak sunuluyor.

TİLBE POLAT

VOLKSWAGEN BINEK ARAÇ PAZARLAMA MÜDÜRÜ

“MARKAMIZA VE İŞ ORTAĞIMIZA FAYDA SAĞLAYACAK ŞEKİLDE PLANLAMA YAPIYORUZ”

Volkswagen Binek Araç olarak kültür, sanat, müzik ve spor etkinliklerine katkıda bulunarak Volkswagen severler ile bir arada olmayı önemsiyoruz. Parçası olduğumuz uzun dönemli iş birliklerimizde markamıza ve iş ortağımıza maksimum fayda sağlayacak şekilde detaylı iş planları yapıyoruz. 2014 yılından bu yana müzik, gösteri ve spor dünyasının ulusal ve uluslararası önemli etkinliklerin geçekleştiği Volkswagen Arena, 2018 yılından bu yana Bozcaada’nın büyülü atmosferinde gerçekleşen Caz Festivali gibi önemli iş birliklerimiz devam ediyor. 2021 yılında ise da dünyanın en popüler su sporlarından biri olan kiteboard için çok özel bir iş birliğine imza attık. Kiteboard sporu için en ideal bölgelerden biri olan Akyaka’da hizmet vermeye başlayan kiteboard okulu Volkswagen Kite by Yada Riders, bu sporu yapanlarla Volkswagen kullanıcılarının yaşam tarzını birleştiriyor.

Müşterilerimize dokunmak, onların hayatlarının bir parçası olmak adına Kapadokya’nın tüm güzelliklerini ortaya koyan Argos in Cappadocia ile uzun yıllardır devam eden bir iş birliği içerisinde konser, sergi ve söyleşi gibi farklı sanat etkinliklerine katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

Passat Alltrack’in sportif dış tasarımı, iç mekanda da kendisini göstermeye devam ediyor. Çok fonksiyonlu deri direksiyonu, “Vienna” deri koltuk tasarımı, ön panel ve kapılarda kullanılan sportif dekor elemanları dikkat çeken özellikle arasında yer alıyor. Vites topuzunun ön kısmında, akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliğiyle birlikte sunulan geniş bir saklama gözü, USB girişi ve ambiyans aydınlatma standart olarak bulunuyor. Yeni Passat Alltrack, 639 litre hacme sahip olan bagajıyla tam anlamıyla bir sürücü dostu. Elektrikli bagaj kapağı, eşyaları yere koymadan bir ayak haraketiyle açabiliyor. Passat Alltrack modelinde sunulan bagaj yönetim sistemi sayesinde, bagaj zemininin her iki tarafında yer alan kızak yoluna monte edilebilen seyyar sabitleme kancaları ve uzunluğu ayarlanabilir esnek bir bant sayesinde taşınan eşyaların kontrolsüz hareketi engellenebiliyor. Sistem içine dahil olan geniş zeminli ve kaydırılıp sabitlenebilen ek bagaj tabanı sayesinde de 100 kg’a kadar olan yüklerin zorlanmadan bagaj içine yüklenmesi sağlanabiliyor. Bagaj zemini, uygun stepne kullanılıyor ise ihtiyaç halinde kolayca alt seviyeye indirilebiliyor ve tek elle kolayca eski seviyesine getirilebiliyor.

Passat Alltrack’te isteğe bağlı olarak sunulan yarı otonom sürüş asistanı “Travel Assist” özellikle otoban ve çok şeritli yollar için tasarlanmış. Travel Assist seçeneği 210 km/s’ye kadar kısmen otonom sürüşü mümkün kılıyor. Travel Assist, direksiyonun sol kolundaki tek bir düğme ile çok işlevli direksiyon simidi üzerinden birkaç saniye içinde etkinleştirilebiliyor. Travel Assist devreye girdiğinde 0 ile 5 arasındaki resmi otonom sürüş derecelerinden 2. seviye düzeyinde kısmen destekli sürüşü mümkün kılıyor. Sürücünün sürüş güvenliği sorumluluğunu yerine getirip getirmediğinden emin olmak için Travel Assist sürücüyü izliyor. 

Hayal Et ve Gerçekleştir-campaigntr

Ömer Erdem

Lift Content Factory Kurucusu 

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 118. sayısında yayımlandı.

Senin için
Tümünü göster
Mercedes-Benz’in yeni modeli CLE Coupé Türkiye’de

CLE, teknolojik lüksün tüm imkânları ile kullanıcıları buluşturuyor....

Mercedes 360 derece dönebilen elektrikli G Wagon’u tanıttı

Mercedes’in yeni elektrikli modeli G Wagon, tanıtıldı...