Volkswagen global olarak yaratıcılığını pekiştiriyor

Volkswagen global olarak yaratıcılığını birden fazla ajans ve medya şirketi ile çalışarak üst seviyeye çıkarttığını söylüyor.

Volkswagen, dünyada yaratıcılığını çalıştığı ajans ve medya şirketleri sayesinde ileri bir segmente çıkarttığını söylüyor. Hedeflerinin 2020 yılına kadar pazarlama verimliliğini artırmak olduğunu söyleyen marka, şu an dünya üzerinde yaklaşık 40’a yakın ajansla çalıştığını vurguluyor. Avrupa ve Güney Amerika’nın yanı sıra Avustralya ve Hindistan pazarında Omnicom ile ortak çalışmaların olduğunu dile getiren şirket, bununla beraber  WPP ile de Kuzey Amerika’da ortaklaşa hareket ettiklerini söylüyor. Marka bu sayede ortaya daha fazla yaratıcı işlerin çıktığını ve farklı ajanslarla çalışmaktansa belli bir gruba ait ajanslar ile çalışarak, daha verim alacağını ön görüyor. Volkswagen, Çin’de daha önce Cheil ile ortak çalıştıklarını belirtiyor ve Omnicom’a bağlı Adam & Eve/DDB London ile de çalışan marka, Almanya’da da DDB grubuyla yaratıcı işlerini yürütüyor.

Kuzey Amerika’da yaratıcı işlerini WPP grubuna bırakan Volkswagen, orada Possible, Geometry ve David ajanslarıyla çalışıyor. Bölgesel ajanslarla çalışmanın uzun vadeli pazarlama stratejisi olduğunu söyleyen Volkswagen’in CMO’su Jochen Sengpiehl her bölgede “güç merkezi” oluşturduklarını ve kültürlere göre kampanyalar yarattıklarını dile getiriyor. Volkswagen, 2020 yılına kadar pazarlama bütçesini 1,7 milyar dolar seviyesinde tutmayı hedefliyor.

Volkswagen’in satıştan sorumlu yönetim kurulu üyesi Jürgen Stackmann Almanya’da yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; “Marka, daha yalın, daha merkezli bir şekilde yönetilecek. Yeni ortaklıklar sayesinde, pazarlamada eşi benzeri görülmemiş bir seviyeye ulaşacağız. İşine daha odaklanmış ve yeniliğe açık ajanslarla dijital faaliyetlerimizi genişleteceğiz ve daha verimli hale geleceğiz.” 

Marka, ürünlerinin pazarlamasında ve dijitalleşme yolunda daha ilerilere emin adımlarla gideceğini vurguluyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.