Site icon Campaign Türkiye

Volkswagen, farklı kitleleri Rose ile vurdu

Volkswagen, Lift Content Factory ile 360 derece bir proje gerçekleştirdi… Projenin yıldızı Volkswagen Golf R ve Fenerbahçelilerin yengesi Rose Bertram oldu.

Günümüzde markaların en büyük sorunu hedef kitleye doğru ve uygun bir şekilde ulaşmak. Bu amaç doğrultusunda bazı reklamverenler kendi platformlarını oluşturarak hedefe ulaşmayı ve satışlarını artırmayı hedeflerken bazıları da var olan platformları kullanır. Yayın yaptıkları alanda dünyanın önemli markaları olan Autocar, Campaign, JR by Campaign, FourFourTwo, Stuff ve Zete’yi bünyesinde Lift Content Factory’nin de kapısı markalar tarafından sık sık çalınıyor. Eylül ayında Lift Content Factory, Volkswagen ile bir proje gerçekleştirerek, hem basılı, hem dijital mecranın bütün olanaklarını kullanarak nasıl bir kas gücü ve markalara değer katma refleksi olduğunu gözler önüne serdi…

Başlama vuruşu FourFourTwo’dan

Başlangıcını FourFourTwo’nun yaptığı projenin iki önemli konuğu vardı: Fenerbahçe’nin yeni futbolcusu Gregory van der Wiel’in sevgilisi olarak da bilinen manken Rose Bertram ve Volkswagen Golf R. 10’uncu yılında hala futbol dünyasına damga vuran işlere imza atan FFT ekibi için bu çekimin ayrı bir önemi daha var: İlk defa kapakta bir kadına yer verilecek.

Usta fotoğrafçı Tamer Yılmaz ve ekibinin yönettiği çekimler İstanbul Park’ın padok bölümünde ve pistin içerisinde gerçekleşti. Lift Content Factory bünyesinde bulunan video ekibinin de dahil olduğu çekimlerde styling’den makyaja, fotoğraf asistanından DJ’e kadar 20’ye yakın kişi görev aldı.

Kapak çekimleriyle birlikte röportajda gerçekleşti ve bu buluşma derginin kapak konusu olarak FourFourTwo’nun Eylül sayısında önemli bir yer teşkil etti. Röportaj sırasında çekilen backstage videosu ve bir dizi soru-cevap, FourFourTwo’nun YouTube hesabından ve sosyal medyadan paylaşıldı.

Volkswagen’in teknolojik detayları Stuff’ta

Dünyanın en çok satan teknoloji dergisi olan ve özellikle son dönemde sosyal medyada büyük bir ivme yakalayan Stuff ekibi ise Volkswagen’in gözde otomobili Golf R’ın teknolojik özelliklerini masaya yatırdı. Basılı dergi içerisinde Rose Bertram ile birlikte 2 sayfa ayıran Stuff, sosyal medya, web sitesi ve YouTube’dan da bu içeriğe yer verdi.

Otomobil, Autocar’dan sorulur

Otomobil yayıncılığı denildiği vakit akla gelen ilk markalardan biri olan Autocar da Golf R – Rose Bertram çekimlerine Eylül sayısında içerik hazırladı. Otomobilin bütün detaylarının ve incelemesinin yer verildiği dergideki bu içerik dijital ortamda da okuyucu ve takipçilerle paylaşıldı.

JR yenge, JR by Campaign’de

Türkiye’deki futbol meraklılarının “Yenge” olarak tanıdığı Rose Bertram’ın JR by Campaign’de “JR Yenge” olarak yer alması kaçınılmazdı. JR by Campaign’de de otomobilin özellikleri ve 1994 doğumlu olan Rose Bertram’ın yaptığı samimi açıklamalara yer verilerek, bu dosya konusu JR by Campaign’in web sitesinde ve sosyal mecra kanallarında kendine yer buldu. Son dönemin gözde alanlarından video ve sosyal medyayı da merkezine aldığı projelerle reklamverenlere çok daha fazla fırsat sunan Lift Content Factory, sahip olduğu basılı varlıklarını da işin içine katarak markaları hedef kitleyle buluşturmayı başarıyor.

 

 

Exit mobile version