artwork

Vogue India ütopik bir dünya yarattı

9 yıl önce

0

Vogue India, yeni reklam filmi “Going Home”da kadınlara özel ütopik bir dünya yaratıyor. Bu dünyada, erkeklere duyulan güvensizliğin ya da onlardan korku duymanın, kadının davranışlarını ve kararlarını biçimlendirmesine izin yok.

Reklam filminde, günümüzün öne çıkan Hintli aktrislerinden Alia Bhatt oynuyor.  Araba kullanırken bir yandan da annesiyle telefonda konuşan kadın, telefonu kapattıktan hemen sonra arabası bozuluyor ve yolda kalıyor. O anda oradan geçmekte olan bir araba dolusu erkek meraklı gözlerle kadını süzmeye başlıyor. Buradan sonra ise olaylar alışılmışın ve tahmin edilenin dışında gelişmeye başlıyor.

“Going Home” reklam filmi, Vogue’un devam eden kampanyası #VogueEmpower’ın yalnızca bir parçası. Marka bu kampanya sayesinde, kadının güçlendirilmesine yönelik sosyal algıyı artırmatı hedefliyor. Kısa filmin spesifik noktası ise, kadının güçlendirilmesi için gerekli reformun erkeğin davranışıyla başladığı. Bu bakımdan kampanya, feminizmin öznesine farklı bir ve yenileyici bir bakış açısı da sunuyor.

 

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...