Vodafone’dan “HeForShe”ye destek kampanyası

Vodafone, Birleşmiş Milletler’in başlattığı HeForShe dayanışma hareketine destek vermeye başladı. Vodafone Grubu’nun dünya çapında başlattığı kampanyada 100 bin erkeğin HeForShe destekçisi olması hedefleniyor. Böylece HeForShe hareketinin tüm dünyada 1 milyar erkeğe ulaşma hedefine %1’lik katkıda bulunmayı öngören Vodafone, kampanyaya özel olarak oluşturduğu web sitesinden tüm erkekleri toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadınların güçlendirilmesi için imza vermeye davet ediyor.

Kampanyayla ilgili açıklamalarda bulunan Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, “Kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımlarına Dijital Dönüşüm ile destek olmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda, her yaştan erkeği cinsiyet eşitliğinin sözcüsü haline getiren, bu konuda sessizliği bozarak harekete geçmeye davet eden HeForShe hareketine iletişim teknolojilerinin gücü ile destek olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

VodafoneBM Kadın Birimi Küresel İyi Niyet Elçisi Emma Watson’ın öncülüğünü üstlendiği HeForShe küresel dayanışma hareketinin özel sektör, kamu ve akademi çevrelerini bir araya getiren “10x10x10 Etki Programı”nda da yer aldı. 10 üst düzey yönetici, 10 devlet başkanı ve 10 üniversite başkanının ortak çabayla cinsiyet eşitliğinin sağlanması için önemli taahhütlerde bulunduğu bu programa Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao da üst düzey yönetici kategorisinde “Etki Şampiyonu” olarak katıldı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.