artwork

Vodafone İrlanda aile içindeki bağ kurulabilir anları keşfediyor

3 hafta önce

0

Vodafone İrlanda, aileye yönelik para tasarrufu planını, bazı aile anlarıyla özdeşleştirilebilen sahneleri içeren birkaç filmle tanıtıyor.

Kampanya basit bir önermeye dayanıyor: Aileler birbirleriyle bağlantıda kalabilmek için birçok eğlenceli, eziyetli ve çoğu zaman da zor aktivitelere yatırım yapıyor. Vodafone’un Red Family Plan ürünü, üç ile altı arasında mobil ve geniş bant hesabına sahip olduklarında müşterilerin tasarruf etmelerine olanak tanıyor ve onlara hak ettikleri ödülleri veriyor.


Kampanya iki filmden oluşuyor. “Violin” genç bir kızın ailesi için gururla keman çalmasıyla başlıyor. Onu yeni keşfettiği hobisinden vazgeçirmek istemiyorlar ancak amatör resitalinin işkencesine katlanmak zorunda kalıyorlar. “Concert”, pek de heveslisi olmamasına rağmen genç kızını genç erkeklerden oluşan K-Pop grubu konserine götüren bir babayı anlatıyor.


Kampanya, Grey London‘ın geçen yıl Vodafone İrlanda için yarattığı ve aileyi de merkeze koyan çalışmaya dayanıyor. “Gigahome”, boşanma nedeniyle ayrılan ancak ergenlik çağındaki kızlarını büyütürken bir arada kalan bir ailenin duygusal hikayesini anlattı.


Yönetici Yaratıcı Yönetmen David Wigglesworth: “Reklamın özgün olması için reklamın sonunda ağlamanıza gerek olmadığını göstermeniz önemliydi. Ailenle yaşadığın gerçekten aptalca, kibirli kötü durumları bulmaya çalışabilirdik. İlişkilendirilebilir anlara keşfetmeye çalıştık.” dedi ve aşırıya kaçan komedi vuruşlarından kaçınmak istediğini ekledi.

Filmleri yöneten Max Sherman’ın kampanyaya büyük bir saygıyla yaklaştığını söyledi. “Kamerasıyla komik işler çekiyor ama performansları her zaman mükemmel. Absürt kaçmıyor ya da tuhaflaşmıyor, tuhaf karakter etkileşimleri var. Onunla çalışmayı bu nedenle istedik.” diye konuştu.

Vodafone İrlanda Kıdemli Pazarlama Müdürü Niall Reynolds şunları söyledi: “Vodafone İrlanda, ülke çapında daha fazla ailenin cep telefonu ve geniş bant faturalarından tasarruf etmesine olanak tanıyarak popüler Red Family planımıza artık geniş bantI eklediğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyor. GrEy London bunu yeni kampanyamızda mizah ve çekicilikle hayata geçirdi.”

Kampanya TV, VoD, radyo, OOH, basılı, dijital ve sosyal medya platformlarında yayınlanacak ve eylül ayının başından itibaren yedi hafta boyunca yayınlanacak.

Prodüksiyon Şirketi: Somesuch

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Tinder’dan “dövme salonu”

Tinder “çift” dövmelerini silmeye davet ediyor...