artwork

Vodacom Yönetim Kurulu’na Türkiye’den yeni üye

11 sene önce

0

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, 6 Eylül 2012 itibariyle yüzde 65’i Vodafone Grubu’na ait olan Vodacom Grubu’na Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Timuray, yeni sorumluluğuyla beraber Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak görevini de sürdürecek.

Merkezi Güney Afrika Cumhuriyeti’nde bulunan ve 2011-2012 mali yılı cirosu 58,2 milyar Güney Afrika Randı olan Vodacom Grubu; Güney Afrika Cumhuriyeti, Lesoto, Mozambik Cumhuriyeti, Tanzanya ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nden oluşan bölgede 7 bin 300’ü aşkın çalışanıyla 50 milyona yakın aboneye hizmet veriyor.

Serpil Timuray

Serpil Timuray, 2009 yılında Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı olarak atanmasından önce 2002 – 2008 yılları döneminde Danone Türkiye Genel Müdürü olarak görev yaptı. Kariyerine 1991 yılında Procter&Gamble’da Pazarlama Departmanı’nda başladı ve Procter&Gamble Türkiye İcra Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Ekonomist Dergisi tarafından 2011 ve 2010 yıllarında üst üste “Yılın Profesyoneli” seçilen Timuray, Dünya Ekonomik Forumu tarafından 2009 yılı değerlendirmesinde “Genç Küresel Lider” ünvanına layık görüldü.

Timuray, ayrıca YASED (Uluslararası Yatırımcılar Derneği) Başkan Yardımcılığı, DEİK – TİİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk – İngiliz İş Konseyi) Başkan Yardımcılığı, TOBB – GGK (Genç Girişimciler Kurulu) Üst Kurul Üyeliği görevlerini de sürdürüyor.

Senin için
Tümünü göster
Elmaslarla bezenmiş kredi kartıyla daha havalı olun

Kartınızı pırlantalı almaz mıydınız?...

Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...