VoD, YouTube’a göre %20 daha ucuz

Geçtiğimiz hafta dünyanın ilk 360° VoD reklamlarını yayınlamaya başlayan Channel 4, yaptığı son araştırmada video-on-demand platformundaki yayınların her bin görüntülenmesine düşen efektif maliyetin YouTube veya Facebook’taki eşdeğer maliyete göre çok daha ucuz olduğunu ortaya çıkardı.

Araştırmaya göre YouTube veya Facebook’a kıyasla bu daha iyi bir reklam harcamaları kullanımı.

Cog Research ajansı ve Durham Üniversitesi’nden nörolog Dr. Amanda Ellison tarafından yürütülen araştırmanın sonuçlarında, TV VOD’un Youtube’a kıyasla gerçek maliyetinin ortalama %20 daha ucuz olduğunu ve Facebook maliyetinin sadece üçte biri kadar olduğunu iddia ediliyor.

Araştırmaya göre, All 4 ve The ITV Hub gibi VoD platformlarındaki yayınlara katılım dereceleri YouTube’a göre 3.5 kat fazla.

Edilen bir diğer bulguya göre, Youtube reklamlarını “izlerken” harcadığınız dakikaların %73’ünde video ortadan kalkmış oluyor ve kullanıcılar onu arka plan sesi olarak algılıyor. Aynı zamanda YouTube’daki reklam videolarının tamamlanmış izlenme oranı All 4’dakine göre %62 daha az, Facebook’ta ise bu oran beş kat daha az.

Facebook’ta 30 saatte izlenen videolarında sadece üç reklam videosu, üç saniyeden fazla izlendi ve hiçbiri 3.5 saniyeyi geçmedi.

Channel 4 Satış Direktörü Jonathan Allan şunları paylaştı: “Bu araştırmanın sonuçları ilgi çekici ve zaten bildiğimiz bir gerçeği de destekliyorlar: Marka pazarlamasında BVoD, sosyal medya platformlarına göre çok daha etkili ve verimli bir kullanım.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.