Vivendi, Bolloré’nin Havas’taki %60’lık hissesine talip

6 sene önce

0

Universal Music ve Canal+'nın sahibi, Vincent Bolloré liderliğindeki Fransız şirket Vivendi, aile şirketleri Bolloré'nin kontrolünde olan Havas'ın 2,36 milyar avro değerindeki %60'lık hissesini satın almak için teklite bulundu. Teklifle beraber Havas'ın tamamı 3.9 milyar avro değerine ulaştı. 

Satın alma resmileştiğinde, 24 milyar avro değerindeki Vivendi, Havas'ın tüm kontrolüne sahip olacak. Diğer hissedarlar paylarını Vivendi'ye satsa dahi anlaşma gereği Havas hisseleri işlem görmeye devam edecek. 

Havas'tan konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde: 
"Vivendi'nin teklifi kabul olursa, Vivendi, dünya klasmanında öncü içerik, medya ve iletişim grubu oluşturma yolunda yeni bir gelişim evresine girecek ve yeni oluşacak grup ile içerik, dağıtım ve iletişimin entegre olduğu benzersiz bir konumlanmaya geçilecek. Eğer bu işlem başarılı olursa, Havas'ın Vivendi'nin yetenek yönetimi, içerik üretimi ve dağıtımdaki becerilerini kullanması sağlanmış olurken, Vivendi de Havas'ın tüketici bilimi, data anlizi ve yeni kreatif formatlar konusundaki uzmanlığından faydalanacak."

Bu birleşme, Bolloré'nin içinde bulunduğu en büyük ikinci reklam birleşmesi olacak. Şirket daha önce de 2012'de Aegis Group'taki %26'lık hissesini kaydadeğer bir kar payı ile Dentsu'ya satmıştı.

 

Senin için
Tümünü göster
Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...

Küresel pazarlama endüstrisi 2023 DEI Census’u başlatıyor

Pazarlama uzmanları, anonim olarak 15 dakikalık anketi dolduruyor ve iş...

Küresel Agency of the Year’da Türkiye

Campaign Küresel Agency of the Year kısa listesinde Türkiye’den isimler...