artwork

Visa ‘her yerde, herkesle bağlantıya geç’ diyor

1 sene önce

0

Visa daha fazla insanın dijital ekonomiyle etkileşime geçmesine olanak tanımak için güvenilir bir platform olarak marka kimliğinin altını çizmek istiyor. 

60 yıldan uzun bir süre önce kurulan küresel ödeme teknolojisi şirketi Visa, marka kimliğini yenilerken bize ağının sağladığı çeşitli imkanları hatırlatıyor.

Wieden & Kennedy tarafından modernleştirilmiş bir görünüm ile yaratılan film, dijital ticaret platformunun “Meet Visa” küresel yenilemesinin yerelleştirilmiş bir versiyonu İngiltere’de lanse ediliyor.

İngiltere ve İrlanda Pazarlama Müdürü Suzy Brown, Campaign’e şöyle konuştu: “Biz, Visa’nın dünya çapında güvenilir ve gerçekten iyi bilinen bir marka olması için mücadele ediyoruz ancak aslında insanlara ne yaptığımızı sorduğunuzda, size her türlü farklı cevabı verebiliyorlar. Biz bir kredi kartı, banka kartı, hatta bazı durumlarda banka bile olabiliriz.

Bu gerçekten Visa’nın yaptığı işlerin çeşitliliği açısından insanların gözlerini biraz daha açmak için bir fırsat, bu da dünya çapında ticaretin önünü açıyor. Reklamda olduğu gibi, Visa bir dağın yamacında kot pantolon üreten adamın onları dünyanın herhangi bir yerindeki insanlara satmasına izin veriyor, bu yüzden dünya gerçekten onun ayakları altında.

Dünyanın dört bir yanındaki ailelerine ve arkadaşlarına para göndermek isteyen insan sayısını düşünürseniz, gerçekten teşvik etmek istediğimiz bu tür bir çeşitlilikti. Böylece insanlar Visa’nın küresel bir ödeme teknolojisi şirketi olduğunu daha iyi anlamış oldu.

Sekiz milyonu Avrupa’da olmak üzere dünya çapında 50 milyon küçük ve mikro işletmeyi dijitalleştirmeye yardımcı olma görevini belirledik. Bununla inanılmaz derecede gurur duyuyorum, özellikle pandemiden ve hepimizin yaşadığı bazı karantinalardan bu yana. Küçük işletmeler dijital ekonominin bir parçası olamıyorsa, o zaman açıkçası oldukça zor bir durumda olacaklar.”

Malik Hassan Sayeed tarafından yönetilen “Meet Visa”, temmuz ayında Tokyo Olimpiyatları’nın açılış töreninde Japonya, Kuzey Amerika ve Latin Amerika’da görücüye çıktı. Şimdi İngiltere ve İrlanda’da piyasaya çıkıyor ve 2021 boyunca markanın faaliyet gösterdiği 200’den fazla ülke ve bölgenin tamamında görüntülenecek.

Marka yenileme, daha genç kitlelerle etkileşim kurmak amacıyla Publicis aracılığıyla TikTok ve Twitch’te de yayınlanacak.

TV reklamları ve VoD’nin yanı sıra Waterloo İstasyonu, otobüsler ve siyah taksiler genelinde platform tabelaları da dahil olmak üzere İngiltere’deki büyük şehirlerde bir açıkhava kampanyası yer alacak.

Başkan Yardımcısı ve Global CMO Lynne Biggar: “Visa’nın bir kredi kartı şirketinden daha fazlası olarak görülmesini ve ticareti ileriye taşıyan güvenilir bir ağ olarak anlaşılmasını istiyoruz.” dedi.

Senin için
Tümünü göster
Galler Prensesi, çocuk gelişimine dikkat çekiyor 

Hayatının ilk günlerinden başlayarak bir çocuğun zihinsel gelişiminde rol oynamak...

Sony PS5 stoklara geri döndü

Tedarik problemini çözen Sony, PS5 için hazırladığı küresel #LiveFromPS5 kampanyasıyla...

Snapchat ne için kullanılır?

“Wait’ll You See This” kampanyası, platform hakkındaki bilgi eksikliğini gidermeyi...