artwork

Virgin Media kuşaklar arasındaki müziksel bağı kutluyor

3 yıl önce

0

‘Faster brings us closer’ kampanyasının ikinci kısmı olan reklamda Virgin Media, bir baba ve kızı arasında gözlemlenen kuşaklar arası müziksel bağı kutluyor. 

Lava La Rue‘nun gelişmekte olan bir şarkıcı-söz yazarı olarak rol aldığı Adam & Eve/DDB imzalı kampanyasına ait ikinci reklam, karşılıklı müzik sevgisi aracılığıyla bir araya gelen iki kuşağa odaklanıyor.

Lava La Rue, 1990’larda çocukluk dönemlerinde onlara ithaf edilmiş bir parçayı keşfettikten sonra, remix parça küratörlüğü Virgin Media’nın “yıldırım hızında geniş bant” gücüyle destekleniyor. Yeni parçaya For You adını veren Lave Lu Rue, sahnede canlı olarak babalarını anarken görülüyor.

Entegre kampanya TV, sinema, VoD, açıkhava, çevrim içi, basılı ve sosyal mecralarda yayında olacak.

Filmi desteklemek için Virgin Media ağustos ayında Lava La Rue’nun parçasını içeren bir TikTok yarışması başlatacak. Virgin Media ayrıca, müşterilerine ilham veren parçalar hakkında daha fazla bilgi sağlamak amacıyla Spotify ile ortaklık kuruyor.

Virgin Media Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetici Müdürü Cilesta Van Doorn: “‘Faster brings us closer’ serisi, Virgin Media’nın ‘gerçekten önemli bağlantılar kurma’ amacını markanın en çok bilinen özelliği olan hız ile birleştiriyor.

Son zamanlarda duygusal marka oluşturmaya odaklanmaya devam etmekten gurur duyuyoruz ve stratejideki bu değişiklik, hem uzun hem de kısa vadede – ticari olarak ve ana marka değerimiz için güçlü faydalar sağlıyor.

TV için yaptığımız son çalışmada hikayeyi mümkün olan en özgün şekilde hayata geçirebilmek için On Road ve – şirketimize dahil olan – Belonging Collective kültür uzmanlarıyla birlikte çalıştık.” dedi.

“Faster brings us closer” kampanyasının ilk ayağı, iki öğrencinin çevrim içi bir video oyununda karşılaştıklarında anında bağlantı kurduklarını gösteren bir reklamla şubat ayında başlamıştı.

Önümüzdeki hafta Virgin Media “Faster brings us closer” başlığı altında ilk küçük işletme kampanyasını açıklayacak. Merkle tarafından oluşturulan dijital kampanya, 19 Temmuz’da başlayacak ve işlerini yeni alanlara taşımak için dijitali kullanan üç küçük işletmeyi (Camden Watch Company, Ultra Education ve Salut Wines) ekranlara taşıyacak.

Künye

Ajans: Adam & Eve/DDB

Reklam Yazarı: Edward Usher

Sanat Yönetmeni: Xander Hart

Prodüksiyon Şirketi: Knucklehead

Yönetmen: Maceo Frost

Medya Planlama ve Satın Alma: Manning Gottlieb OMD

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...