Virgin America’dan “6 saatlik” YouTube reklamı

İnsanlar genelde YouTube’un 5 saniyelik pre-roll reklamları karşısında oturmaya tahammül edemez, “bu reklamı atlayabilirsiniz” ibaresi çıkar çıkmaz basarlar. Peki 6 saatlik, 6 saatin tamamının da bilerek ve isteyerek hazırlanmış son derece sıkıcı görüntülerin oluşturduğu bir pre-roll karşısında nasıl tepki verirler? Virgin America bunun cevabını öğrenmek üzere.

Havayolu şirketi Virgin America, San Francisco’lu reklam ajansı Eleven ile birlikte yeni bir online kampanyaya imza attı. Yaklaşık 6 saat süren videoda gerçek zamanlı olarak, Newark’tan San Francisco’ya gerçekleştirilen 5 saat 45 dakikalık bir uçuş deneyimi Warhol tarzı bir anlatımla karşımıza çıkıyor. Videodaki uçuş BLAH Airlines adında bir parodi şirkete (web sitesi de var) ait.

Videoda ilk olarak gözümüze çarpan yolcuların hepsinin manken oluşu (O kadar sıkılmışlar ki tek bir kaslarını bile hareket ettiremiyorlar). Koltuklar sıkışık, aydınlatma kötü, hoşça vakit geçirtebilecek hiçbir şey ve gerçek bir yemek bile yok.

Virgin kampanyanın ana fikrini şöyle açıklıyor: “Yolcuların bu sıkıcı yolculuğu atlatmak için ‘otopilot’ moduna geçmekten başka çareleri yok. Videoyu izlemeye çalışmak bile oldukça zor ve işte anlatmak istediğimiz de bu. Eğer böyle bir şeyin karşısında izlemek için bile oturmak istemiyorsanız, neden gerçek hayatta böyle bir deneyim için para veresiniz ki?”

Künye

Reklamveren Virgin America

Reklam Ajansı Eleven Inc.

CCO Mike McKay

Kreatif Direktör Bryan Houlette

Kıdemli Sanat Yönetmenleri Sarah Worthington, Bryan Houlette

Kıdemli Reklam Yazarı Aryan Aminzadeh

Reklam Yazarları Jon Korn, Kevin X. Barth

Entegre Prodüksiyon Grup Başkanı Anastacia Maggioncalda

Canlı Çekim Prodüktörü Lindsey Wood

Dijital/Sosyal Prodüktörler Michael Phillips, Amanda Punzalan

Aktivasyon Strateji Direktörü Fiona Su

Sosyal Medya Direktörü Maura Tuohy

Müşteri İlişkileri Direktörü Rob Garnett

Yönetmen Shillick

Prodüktör Bo Clancey

Görüntü Yönetmeni Peter Thompson

Video Post-prodüksiyon, Ses Tasarımı World War Seven

Editör Kevin X. Barth

Görsel Efekt Sanatçısı Sean Pfeiffer

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.