artwork

Viral filmden doğan dijital marka: Creative Ducks by Beta

10 sene önce

0

Self Reklam ve ayakkabı markası Beta, viral bir filmden doğan dijital marka Creative Ducks by Beta’yı geliştirdi.

Proje fikrinin doğuşu bir yıl öncesine dayanıyor. 26 Temmuz 2012’de reklam ajansı, marka için YouTube’da bir film yayınlamaya başladı. Bir yıl boyunca Beta’nın logosu olmadan yayınlanan filmle birlikte creativeducks.com mikro sitesi de erişime açıktı. Videonun sosyal medyada gördüğü ilgi sonunda site, 3.500 ziyaretçiye ulaştı. Mayıs 2013’te uzun süredir logosuz yayınlanan reklam filminin yerini Creative Ducks by Beta logosu bulunan daha kısa bir film aldı.

Ekibin yavru ördeklerden bir marka yaratmaya karar vermesi sonucu, Özlem İkiışık,  espadrille ve çanta tasarımlarıyla dijital perakende sektörüne ilk adımını attı. Böylece Beta’nın pazarlama ve tasarım ekibiyle Self Reklam, viral bir filmden dijital bir marka yaratmış oldu.

Beta Yönetim Kurulu Üyesi Özlem İkiışık, Creative Ducks by Beta projesiyle ilgili “Her zaman koleksiyondan doğan ürünlere iletişim çalışırdık, ilk kez mekanizma tersten çalıştı. Gelişen iletişimin yarattığı taleple ürün oluşturuldu. Çok ilgi gören ‘Creative Ducks by Beta’, ilk etapta sadece trendyol.com‘da satışa sunuldu ve Creative Ducks tasarımları teaser banner’lar ile merak uyandırdı. 4 günde %61’lik satış oranına ulaştı” yorumunu yapıyor.