artwork

Genç yıldızlar Digiturk’ün marka elçileri oldular

9 sene önce

0

Digiturk, yeni kampanyasını yayınlamaya başladı. Yeni kampanyada Digiturk’ün marka yüzleri sevilen Vine fenomenleri ve parlayan oyuncular Anıl İlter ve Osman Karagöz oldu.

Digiturk’ün Medina Turgul DDB tarafından yürütülen ve çeşitli mecralarda tüketici ile buluşacak yeni reklam kampanyası için ilk etapta 12 reklam filmi çekildi. Yönetmenliğini KETCHE’nin üstlendiği filmlerde, Digiturk’ün hayatı kolaylaştıran ve izleyiciye rahatlık ve kolaylık sağlayan özellikleri, yeni marka yüzleri Anıl İlter ve Osman Karagöz’ün canlandırdığı karakterlerin eğlenceli hikâyeleri üzerinden anlatılıyor.

Kendi jenerasyonlarının sevilen yıldızları olan ve hem ekranlarda hem de sosyal medyada geniş bir hayran kitlesi bulunan iki genç aktör, komedi formatındaki senaryoya enerjileri ve doğaçlama yetenekleriyle katma değer sağlıyor. Filmlerde genç neslin iki yetenekli oyuncusuyla başrolü paylaşan bir de kedi yer alıyor. Ana karakterlerin ‘Kedi’ ismini verdikleri evin kedisi, ‘orijinal dilinde altyazılı’ olarak diyaloglara katılıyor ve iki karakterin dünyasında aklı ve sağduyuyu simgeliyor. Sit-com formatındaki filmlerde zaman zaman iki ana karaktere Murat Murathanoğlu, İsmet Badem ve Gamze Topuz gibi ünlü yüzler de katılıyor.

Digiturk Kurumsal İletişim Direktörü Kadri Mutlu, yeni kampanyada tüketicinin hayatına dahil olmayı hedeflediklerini ve Digiturk’ün izleyicinin yaşamını kolaylaştıran yönlerini tüketicinin bakış açısıyla sunan bir strateji benimsediklerini söyledi:

“Yeni reklam kampanyamızda bugüne kadar izlediğimizden daha farklı bir yol izlemeyi ve bir anlamda tüketicinin belleğindeki algıyı değiştirmeyi istedik. Bu yıl 15’inci yılımızı kutluyoruz. Türk televizyon izleyicisi ilk HD yayını, ilk 3D yayını ve ilk canlı 4K yayını Digiturk’te izledi. Yeni reklamlarımızda biraz bu değişimi de vurgulayarak, Digiturk’ün izleyicinin yaşamına nasıl bir katkı sunduğunu tüketici gözüyle anlatmayı hedefledik. Bunu yapmak için tüketiciyi temsil eden marka elçisi karakterler yarattık. Anıl İlter ve Osman Karagöz gerek popülariteleri gerek ekran ve sosyal medya performansları ile bu kampanyaya değer katacak iki önemli sanatçı. İlk etapta 12 filmle kampanyayı başlattık. Yıl sonuna kadar toplam 20 reklam filmi çekmeyi planladık. Bu kampanyada reklamveren, ajans, yönetmen ve oyuncu uyumunun başarılı bir örneğini ortaya koyduk.”

Künye

Reklamveren Digiturk

Reklamveren Temsilcileri Kadri Mutlu, Gonca Kahraman, Kağan Aras, Özlem Özdemir, Sejda Olcaş, Erman Dengiz, Zeynep Sarptır

Reklam Ajansı Medina Turgul DDB

Kreatif Ekip Kurtcebe Turgul, Gökhan Erol, Mehmet Güney, Necmi Mutlu, Gizem Hız, Fatma Öcal

Müşteri  İlişkileri Yasemin Altan, Sezen Şerez, Pınar Çelebi, Ayşegül Al

Ajans Prodüktörü Gülengül Arlıer, Nisan Turgul

Yapım Şirketi Renkli Filmler

Yönetmen KETCHE

Post prodüksiyon şirketi 1000 Volt