Video reklamcığında sırada ne var?

5G sayesinde mobil reklamcılığın artmasıyla ve süper hızlı yayın olanaklarıyla, reklam verenlerin video reklamcılığıyla daha fazla tüketiciye ulaşması mümkün olacak.

Video reklamcılığı, bu yıl dijital reklam harcamasının kilit faktörü olmaya devam etti, ekran videosu, 2019 yılının ilk altı ayında yıllık% 27 artış gösterdi. 5G sayesinde mobil reklamcılığın artmasıyla ve süper hızlı yayın olanaklarıyla, reklam verenlerin video reklamcılığıyla daha fazla tüketiciye ulaşması mümkün olacak.

Öyleyse, yılın sonunda hızlı yaklaşıp – ve yeni bir on yıl da kapıdayken- 2020 ve sonrasında video reklamcılığında ne var sorusunu IAB UK Video Grubu üyeleri cevaplıyor.

Bu yıl video pazarının karşılaştığı en büyük sıkıntılar nelerdi?

Christian Hanson, video uzmanı, Mail Metro Media

Yayıncılar ve yayıncılar, tüketicilerin nerede ve hangi platformda olursa olsun en iyi kalitede deneyime sahip olmalarını sağlamak için video ürünlerini geliştirmeye odaklanmak zorunda kaldı. Çevrimiçi video izleyen .ok fazla sayıda insan varken, yayınınız sorunsuz olmalıdır. Eğer ürünleriniz mükemmel olmazsa tüketiciler gözlerini başka yerlere çevirecektir.

Jennifer Bunting, EMEA Ürün Pazarlama Müdürü, LinkedIn

En büyük zorluklar, algılanan maliyet ve sonuç olarak hareket alanı eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu genellikle pazarlamacının içeriğini farklı izleyiciler, formatlar ve ortamlara uyarlama yeteneğini sınırlar. Bu aynı zamanda, EMEA’da yerelleşmeyi de etkiliyor; bir diyaloğu tercüme etmenin ötesinde, İngiltere dışındaki izleyiciler için üretilen içeriği uyarlamamız gerektiğini biliyoruz. Sınırlı yaratıcı kaynaklara sahip olmak, etkililik üzerinde kötü bir etkiye sahip.

2020’de markaların TV reklamlarının geri dönüşümünün ötesine geçmesi gerekiyor. Önce mobil imkanları düşünün, içerik üretmenin farklı yollarını inceleyin ve yerelleştirmeye daha fazla odaklanın.

2020’de en çok hangi video gelişmeleri sizi heyecanlandırıyor?

Christian Hanson, video uzmanı, Mail Metro Media

Yayın savaşlarının geliştiğini görmek büyüleyici olacak. Disney + ve AppleTV Plus, Amazon Prime ve Netflix ile pazar payı için savaşmaya başladıkları için pazar artık daha karmaşık ve pahalı. Orijinal, yüksek kaliteli içeriğin üretilmesine büyük miktarda para harcanıyor, ancak yaptıkları tüketicileri birden fazla abonelik için ödeme yapmaya ikna etmek için yeterli olacak mı?

Jennifer Bunting, EMEA Ürün Pazarlama Müdürü, LinkedIn

Canlı video! Hızla büyüyor ve markaların video içeriğinin değeri hakkında düşünme biçimini değiştiriyor. LinkedIn’de B2B pazarlamacıları ve finans gibi geleneksel ve muhafazakar sektörler çok hevesli bir video içeriği uygulayıcısı. Bunu sıradan başka bir trend olarak görmüyorlar; bunun yerine, güven inşa etmek için stratejik bir çözüm olarak algılıyorlar. Canlı video size daha uzun bir tüketici ilgi süresi sağlar – yayın sırasında değer katmaya devam ederseniz, bununla yapabileceğiniz çok şey var. İlginç uygulamalar görüyoruz: etkinlikler, müşteri hizmetleri duyuruları, panel tartışmaları ve hatta görüşmeler ve kampanya tanıtımları. Instagram Live gibi hizmetler artık günlük bir şey haline geldi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.