artwork

Video konferans platformu Zoom güvenlik önlemlerini artırıyor

4 yıl önce

0

Video konferans platformu Zoom, son ihlaller ve uyarılar sonrasında güvenlik bilgilerini artırmaya çalışırken yeni bir konsey ve güvenlik kurulu oluşturdu.

Zoom CEO’su Eric Yuan, siber güvenlik uzmanlarının platformun kullanıcının veri güvenliğini ve gizliliğini koruyamadığı konusunda uyardıktan sonra platformun güvenlik ve gizlilikle ilgili en iyi tedbirleri alacağını duyurdu.

Yuan, NTBC Data, Procore ve Ellie Mae, güvenlik danışmanları konseyin bir parçası olacak şirketler arasında yer alıyor.

Yetkili, “CISO konseyinin amacı, gizlilik, güvenlik ve teknoloji konularında işbirliği yapmak ve bizimle sürekli bir diyalog kurmak olacaktır.” dedi.

Danışma kurulunun ilk üyeleri arasında Netflix, Uber ve Electronic Arts güvenlik liderleri bulunmaktadır.

Yuan, bugün bilinen bir siber güvenlik uzmanı ve endüstri eleştirmeni olan Alex Stamos’un Zoom’a şirketin platformunun “kapsamlı güvenlik incelemesine” yardımcı olmak için dışarıdan danışman olarak katıldı. Stamos daha önce Facebook’ta baş güvenlik görevlisiydi ve 2016 ABD başkanlık seçimleri sırasında dezenformasyon yaymak için platformu kullanan Rus hükümetine nasıl hitap edileceğine dair yöneticilerle yaşanan anlaşmazlıkların ardından 2016’da ayrıldı.

Stamos şunları söyledi: “Zoom’un uygulama güvenliği, şifreleme tasarımı ve altyapı güvenliği konusunda önemli çalışmaları var ve Zoom’un mühendislik ekipleriyle bu projeler üzerinde çalışmayı dört gözle bekliyorum. ”

Evden çalışmak, iletişim kurmak ve telekonferans yapmak için tercih edilen Zoom’a koronavirüs pandemisi sırasında talep önemli ölçüde arttı. Mart ortalarında Zoom’un hisse fiyatı o kadar yükseldi ki, piyasa değeri ABD’nin en büyük dört havayolunun toplam değerinden daha büyük hale geldi.

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...