Vestel’in yeni dijital platformu mutfaktan bildiriyor

Vestel, “Evin kalbi mutfakta atar” yaklaşımı doğrultusunda geliştirdiği iletişim ve pazarlama stratejisi kapsamında “Evin Kalbi” adını verdiği yeni dijital platformunu yarattı. Facebook ve Youtube’dan yayına giren ve özellikle kadın tüketicilere ulaşmak, daha yakın, sıcak, gülümseten, uzun vadeli ilişkiler kurmak amacıyla tasarladığı bu yeni dijital platform, buzdolabındaki yiyeceklerin maceralarını anlatan “Mutfaktakiler” web dizisinden mutfak hakkında tavsiyelerde bulunan Cuisine Abla’ya kadar pek çok içerik barındırıyor.

Vestel’in mutfağa yönelik ürünlerini aynı iletişim çatısı altında bir araya getirerek “Evin kalbi mutfakta atar” yaklaşımını geliştirdiklerini belirten Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mert Gürsoy şunları ifade etti:

“Mutfak, Türk kültüründe gerek üretim gerek paylaşım anlamında önemli bir yere sahip. Hem keyifle yemek yaptığımız hem de ailemizle bir araya gelip yemek yediğimiz, sohbet ettiğimiz bir mekan. Vestel olarak amacımız, evin kalbi olarak tanımladığımız ve evdeki vaktimizin önemli bir kısmını geçirdiğimiz mutfağı keyifli bir yaşam alanı haline getirmek. Vestel ürünleri sayesinde mutfakları bugüne kadar hak ettikleri teknoloji ve tasarımla buluşturmak. Elbette bunu yaparken işin içine eğlence de katalım dedik. ‘Evin Kalbi’ platformunu bu anlamda tüketicilerimizle doğrudan iletişime geçmemizi sağlayan önemli bir mecra olarak görüyoruz.”

Vestel Puzzle Buzdolabı, Vestel Ankastre Ürünler, Vestel Küçük Ev Aletleri gibi Vestel’in mutfak ürünleri şu ana kadar 4 bölümü takipçileriyle buluşan “Mutfaktakiler” dizisinin ana mekânlarını oluşturuyor. İçine köfte konmasından yakınan dondurma kabı, nasıl su şişesi haline geldiğine üzülen viski şişesi, hala fonksiyonlarını yitirmedikleri için etraflarındakilerle dalga geçen ketçap ve mayonez, dizinin renkli karakterlerini oluşturuyor.

Platform, interaktif uygulamalar ve ödüllü oyunlarla zenginleştiriyor. Yeni yayına giren “Karalahana Hanginiz?” oyununda sayfa takipçileri mancınıkla attıkları karalahanalarla Bizans surlarını yıkmak için yarışıyorlar.  Oyuna katılan herkes Vestel’in vestel.com.tr adresindeki e-mağazasından 14 Haziran’a kadar geçerli olacak yüzde 20 indirim kazanıyor.

Kampanya künyesi

Yaratıcı Ajans: BLAB

Yaratıcı Ekip: H. Öner Şahin, Taylan Yapıcı, Erman Çağlar, Funda Akman, Beybin Esen, Sevil Şimşek

Reklamveren: Vestel – Feza Turunçoğlu Erim, Alper Ceylan, Beyza Selçuk

Fotoğraf: Mehmet Arda

Müşteri İlişkileri: Merve Koçyiğit

Stratejik Planlama: Viktor Kuzu

Medya Planlama / Satınalma: Mediacom

Ajans Yapımcısı: Neslihan Ateş, Ferhat Düzlü

Yönetmen: Salih Singin

Yapımevi: Posthane

Müzik: Jingle-Jungle

 

 

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. İsa ATEŞ diyor

    Bu biraz Annoying Orange’dan fikir çalmak gibi geldi bana.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.