artwork

Vestel Tablet soruyor: “Ben Vestel değil miyim abiler?”

9 yıl önce

0

Vestel’in yeni tablet reklam filmi, Sadri Alışık’ın Ofsayt Osman karakterinin mahkeme sahnesindeki ünlü tiradından esinlenen hikayesiyle yayına girdi. Vestel Mağazası’nda geçen ve başrolünde Vestel Tablet’in oynadığı reklam filmi “Ben Vestel değil miyim?” temalı tiratla izleyenleri güldürmeyi başarıyor.

Vestel Tableti ünlü oyuncu Erkan Can seslendirirken eski Türk filmlerinin unutulmaz sesleri Jeyan Mahfi, Ayral Tözüm ve Toron Karacaoğlu sesleriyle Vestel ürünlerine can veriyor.

Yeni reklam filmiyle Vestel Tablet’in de diğer ürünler kadar üstün teknolojiye, şık tasarıma ve uluslararası ödüle sahip olduğunu mizahi bir dille vurgulamak istediklerini belirten Vestel Ticaret A.Ş. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunç Berkman, “Vestel Tablet’in mağazalarımızdaki incelenme, talep edilme oranı diğer ürünlerimize göre daha düşüktü. Teknolojisi, tasarımı ve ödülleriyle rakiplerinden hiçbir şekilde geride olmayan Vestel Tablet’in durumu üzerine düşününce şunu fark ettik: Vestel Tablet’in asıl rakibi diğer Vestel ürünleriydi. Müşterilerimiz mağazaya girdiklerinde televizyon, beyaz eşya, ankastre, küçük ev aletleri gibi ürün gruplarına öncelik verirken Vestel Tablet’in boynu bükük kalıyordu. O yüzden yeni Vestel Tablet reklam filmimizde Vestel mağazasındaki rakiplere seslendik” dedi.

Vestel Tablet’in sitemi burada kalmayacak

Vestel Tablet’in dijitalde reklam filmiyle başlayan “Ben Vestel değil miyim?” sitemi, farklı uygulamalarla tüketiciye ulaşacak. Vestel Tablet, www.vestel.com.tr’de başka bir Vestel ürününü inceleyen ya da Google’da başka bir Vestel ürününü aratan tüketicilerin karşısına çıkıp “Buzdolabı bakıyorsun da bana niye bakmıyorsun? Ben Vestel değil miyim?” diyerek sitem edecek. Vestel Tablet bunlarla da yetinmeyip işi biraz abartacak ve daha önce Vestel ürünlerini incelemiş olanları farklı siteleri gezerken yakalayıp yine sitemini dile getirmekten geri kalmayacak. Tüketiciler www.vestel.com.tr/tablet-pc sayfasını ziyaret ederek  “Sen de Vestelsin!” deyip Vestel Tablet’in gönlünü alabilecekler.

Vestel Tablet kampanyası dijitalin yanı sıra Vestel mağazalarında ve outdoor’da da tüketicinin karşısına çıkacak. Vestel Tablet, Vestel mağazalarında ve outdoorda diğer Vestel ürünlerini trolleyerek sitemine devam edecek.

Künye

Reklamveren: Vestel / Feza Turunçoğlu Erim, Alper Ceylan, Beyza Selçuk, Houman Zarsazegar

Reklam ajansı: BLAB

Yaratıcı Fikir/Stratejik Planlama: BLAB

Yönetmen: İsmet Kurtuluş

Görüntü Yönetmeni: Rik Zang

Müzik: Emir Yargın

Prodüksiyon: Jaguar Projects

Post Prodüksiyon: IPD