artwork

Vestel 2015’i “Pazar Kahvaltıları” ile kapattı

8 yıl önce

0

Vestel, “Pazar Kahvaltıları” projesiyle, Perakende Güneşi Ödülleri’nde “En İyi Sosyal Medya Kullanımı” dalında ödüle layık görüldüğü 2015 yılında 12 milyona yakın erişime ulaştı. Project House tarafından geliştirilen strateji ve uygulama ile Vestel Küçük Ev Aletleri’nin sahiplendiği iletişim çalışmasının çıktıları, 5 binin üzerinde kişi tarafından paylaşılırken 25 bine yakın beğeni aldı.

Yoğun iş ve eğitim hayatı nedeniyle aile bireylerinin bir araya gelebildiği nadir anlardan biri olan pazar kahvaltıları, Vestel’in aynı isimle sosyal medyada yürüttüğü iletişim çalışması ile 2015’in öne çıkan projelerinden biri oldu. Marka, 2015’in başından itibaren ‘Pazar Kahvaltıları’nın önemine vurgu yaptığı etkinlikler gerçekleştirdi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara, 23 Nisan’da ise çocuklara özel pazar kahvaltısı filmleriyle iletişimini sürdürdü. Başka bir etkinlikte ise Tuba Ünsal ve oğlunun katılımıyla anne-baba blogger’larıyla kahvaltı gerçekleştirildi. Her ay farklı bir konseptle o ayın dört pazar kahvaltısına özel içerikler üretildi ve paylaşıldı. Konsept kimi zaman peynirli lezzetler, kimi zaman yöresel kahvaltılar ve hafif kahvaltılar oldu. Düzenlenen etkinlikler ve bu etkinliklerde çekilen video ve fotoğraflar büyük ilgi gördü.

Vestel, yıl sonunda ise 2015’i kapatan; 2016’yı açan yeni bir filmle takipçilerine ulaştı. Bu filmde kurulan sofra sayısı, yenen zeytin tanesi gibi eğlenceli istatistiklerin yanı sıra, ağır bir kahvaltı sonrası alınan “pazartesi diyete başlama kararları” gibi eğlenceli rakamlar da yer aldı.

Künye

Reklamveren Vestel

Reklamveren Yetkilileri Feza Turunçoğlu Erim, Alper Ceylan, Beyza Selçuk, Nazlı Uysal

Reklam Ajansı Project House a member of Havas

Genel Müdür Ceren Çubukçu Akpulat

Kreatif Grup Direktörü Serhan Acar

Reklam Yazarı Umut Karacaoğlu

Sr. Sanat Yönetmeni Murat Hersan

Proje Yöneticisi Cenk Hobaplı

Sr. Marka Yöneticisi Birol Ecevit

Marka Yöneticisi Burtay Baştufan

Sosyal Medya Uzmanı Özge Asan, Anıl Güneş

Ajans Prodüktörü Volkan Alkan

Prodüksiyon Şirketi Film Standartları

Senin için
Tümünü göster
Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...