artwork

Vestel “Ben robot değilim” ile Cannes adayı

6 yıl önce

0

Vestel “Ben robot değilim” kampanyasıyla hayvan haklarına dikkat çeken ve vicdanlara dokunan bir çalışma yaptı. Captcha’nın farklı bir uygulamayla kullanıldığı Project House imzalı çalışma Cannes Lions adayı işlerden biri.

“Ben robot değilim”, kullanıcıyı şaşırtan ve vicdanlara hitap eden bir uygulama.

Web ortamında bilgisayar robotlar ve insan davranışını ayırt etmek için kullanılan güvenlik yöntemi, bir diğer adıyla Captcha ile gerçek dünyada da kim robot kim değil belli oluyor. Hayvan haklarını daima savunan Vestel, “Ben robot değilim” adlı projesiyle hayvanlara ses olmaya devam ediyor.

Ben robot değilim, sessiz kalamam

Hayvanlara yönelik günden güne artan şiddet olaylarına karşı farkındalık yaratmak için hazırlanan proje Vestel’in web sitelerinde tüketicilerin karşısına çıkıyor. İlk başta sıradan bir Capthca‘yı çözdüğünü zanneden tüketici, daha sonra Captcha üzerinde karşılaştığı hayvanın aslında şiddet gördüğünü ve artık hayatta olmadığını öğreniyor.

Captcha sonrası yönlendirilen web sitesinde de kullanıcılar istedikleri gibi Captcha kodunu kendi sitelerine ekleyebiliyorlar. Hem #BenRobotDegilim etiketi hem web sitelerine eklenebilen Captcha sayesinde hayvana yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak hedefleniyor.

Künye

Reklamveren: Vestel
Reklam Ajansı: Project House
CCO: Ergin Binyıldız
Sanat Yönetmeni: Murat Hersan, Hasan Yıldırım, Ahmet Hüsrev Sefer
Metin Yazarı: Benan Aka
Prodüktör: Volkan Alkan, Sıla Salgın
Dijital Yapımcı: Mustafa Bülek
IT Direktörü: Alper Bayraklı
Fronted Developer: Güner Selamoğlu
Backend Developer: Batuhan Göksu
Sosyal Medya Uzmanları: Burak Bolat, Osman Zeren
Marka Direktörü: Birol Ecevit
Marka Yöneticileri: Burtay Baştufan, Özge Asan
Marka Ekibi: Tunç Berkman, Feza Turunçoğlu, Hale Sabancı, Cemre Aytunç Dinler, Mertcan Ünlüer, Işıl Sağlam, Özgecan Akbulut, Selim Çelebi, Sametcan Öztürk
Müzik: 3K1A

Senin için
Tümünü göster
Castrol ilerlemenin olduğu her yerde

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Castrol, yenilenen marka kimliğinin...