Vessel, Universal Music’le anlaştı, YouTube’u yakaladı

Video start-up’u Vessel, Universal Music Group’la şirketin videolarını herkesten önce yayınlama hakkı verilmesi konusunda anlaştı ve bu anlaşmayla YouTube’la başa baş bir rekabetin de içine girmiş oldu.

Anlaşma uyarınca, şirkete ait müzik videolarından bazılarını diğer ücretsiz ve reklam destekli sitelerden once Vessel üzerinden ulaşılabilir olacak. Vessel’de yayınlanabilecek olan videolara ait detaylar ise gelecek hafta açıklanacak.

Vessel kullanıcıları, özel içeriğe erişimde önceliğe sahip olabilmek için ödeme yapmak zorundayken, üyeler, 72 saatlik bir periyot içinde özel içeriğe erişebilmek için aylık 2.99 doları gözden çıkarmak zorundalar.

Vessel’den gelen açıklamaya göre, ilk erişim periyodunda, video servisi içinde yer alan videolar ücretsiz ve reklam destekli video servisleriyle karşılaştırıldığında 20 kez daha fazla görüntüleme yapabiliyor.

Universal Music Group’un Başkanı ve CEO’su Lucian Grainge konu hakkında, “Vessel, yüksek kalite kısa formlu içerik için en son iş modeli inovasyonunu temsil ediyor ve bizler, yeni içerik hizmetleri için oyun alanını büyüten yetkilendirilmiş girişimcilerimizin endüstri önderliğindeki geçmiş performanslarını genişlettiğimiz için memnuniyet duyuyoruz” yorumunu yaptı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.