Verizon, Londra’daki ilk uluslararası 5G laboratuarını açtı

Verizon, Londra’da –ilk kez Amerika Birleşik Devletleri dışındaki bir ülkede- yaratıcı topluluğun teknolojiyi kullanımında büyümeyi teşvik etmek amacıyla 5G teknolojisine sahip laboratuarını açtı.

Verizon’un uluslar arası, iş ve medya müşterilerini destekleyecek olan “The Lab”, Verizon’un Londra’daki MidCity Place ofisinde bulunuyor. Laboratuar, işletmelerin veya akademisyenlerin 5G uygulamalarını deneyimleyebileceği, geliştirip test edebileceği canlı 5G özellikli bir ortam sunmakta.

Geçtiğimiz yıl içinde birçok marka 5G destekli deneyimler geliştirdi: EE,  bu ayın başlarında Bafta Ödülleri gecesindeki kırmızı halısında artırılmış gerçeklik elbisesini sundu ve O2’nin canlı reklamı, geçen yılki Rugby Dünya Kupası sırasında aynı anda birden fazla mekânda çekildi.

Bununla birlikte, bu aktivasyonlar 5G tarafından sunulan kendi kendini süren otomobil ağı oluşturmak gibi daha iddialı kullanım durumlarından çok uzaktır. 5G, bant genişliği ve hız açısından 4G’den çok daha hızlı bir ağdır, ancak aynı zamanda çok düşük gecikme (bir cihazın veri akışına bağlanması ve yayınlanmaya başlaması için geçen süre) vaat eder.

Verizon, New York, Washington DC, Cambridge (Massachusetts), San Jose ve Los Angeles’ta 5G Laboratuarları’na sahip. Şirket ayrıca Washington DC’de 5G First Responder Lab ve Los Angeles’ta 5G e-sports eğitim tesisi açtı.

Verizon Media genel müdürü Guru Gowrappan: “RYOT’un platformuyla desteklenen 5G stüdyomuz Los Angeles’ta geçen yıl açıldığında dünyanın ilk 5G prodüksiyon stüdyosuydu ve şimdi Londra’da aynı inanılmaz yeni nesil içerik üretim tesislerini ve platformunu sunan yeni bir stüdyo açıyoruz.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.