artwork

Vans metaverse dünyasına adım atıyor

1 sene önce

0

Vans, metaverse dünyasına ilk adımını attı; Roblox platformunda kaykay, moda ve topluluğu birleştirecek etkileşimli bir kaykay deneyimi başlattı. Campaign’den Fayola Douglas, The Gang Stockholm ile iş birliği içinde oluşturulan projenin detaylarını aktarıyor.

“Vans World”, hayranların arkadaşlarıyla ‘ollies’ ve ‘kickflips’ (kaykay hareketleri) pratiği yapabilecekleri; doğrudan deneyim içinde özel Vans ürünlerini deneyebilecekleri ve edinebilecekleri 3 boyutlu bir alan olacak. Hayranların kendi ayakkabılarını oluşturabilmeleri için bir Vans ayakkabı özelleştiricisi ve benzersiz bir board oluşturmak için kaykay mağazası da olacak. Ayrıca deneyim içinde hayranların özelleştirebileceği, satın alabileceği ve giyebileceği dört Vans taslağı olacak.

Sanal alan, markanın House of Vans Lonra ve Huntington Beach, Kaliforniya’daki Vans Off The Wall Skatepark gibi gerçek dünyadaki konumlarından ilham aldı. The Gang Stockholm ile ortaklaşa oluşturulan bu girişim hakkında Vans Global Entegre Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Street şöyle konuştu: “Paten kültürünün kalbinde bireysel ifade yer alır ve Vans 50 yılı aşkın bir süredir yaratıcılığın bu yönünü destekliyor. Vans World’ün Roblox deneyimiyle sanal ve gerçek dünya modası ve spor arasındaki boşluğu erişilebilir, kapsayıcı bir şekilde kapatarak dijital dünyada yaratıcı ifadeyi güçlendiriyoruz. Milyonlarca Vans meraklısına oldukları yerde – Roblox’ta marka deneyimi sunuyoruz.”

Roblox’un yakın zamanda artırılan fizik katmanı, Vans için gerçek kaykay hissinin elde edilmesine yardımcı oldu.

Roblox Marka Ortaklıklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Christina Wootton ise: “Vans, Vans World ile kendini ifade etmeyi güçlendirmeye olan bağlılığının altını çiziyor. Vans, bu 3D deneyimini oluşturmak için en yeni teknolojiden yararlanarak ve Roblox geliştirici topluluğuyla ortaklık kurarak, marka tutkunlarını özgün ve etkileşimli bir şekilde bir araya getiriyor.” dedi.

Fayola Douglas

Campaign Senior Reporter

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 118. sayısında yayımlanmıştır.