artwork

Uzay gemisinde sergi olur mu?

2 sene önce

0

Paco Rabanne, Spitalfields’da (Londra’nın doğusunda) bir uzay gemisinin içindeki dijital sanat sergisiyle geleceği kutluyor. Phantom parfümünün piyasaya sürülmesinin bir parçası olarak deneyim, İngiltere’nin karantinadan çıkması ve tüketicilerin geleceğe olumlu bakmaya başlamasıyla aynı zamana denk getirildi.

Sinir bilimin yardımıyla geliştirilen ve akıllı telefonlara bağlanan bir NFC mikroçipi ile etkinleştirilen gümüş robot şeklindeki bir şişeye doldurulan Phantom; fütürizm, tarih, yenilik ve işçilik temalarını harmanlıyor.

Phantom’u İngiltere’de piyasaya sürmek için Impero, Londra’nın hareketli Spitalfields’ine inecek bir uzay gemisinde geçen fütüristik sürükleyici bir deneyim tasarladı. Inside Paco Rabanne, altı dijital sanatçının kokudan esinlenerek eserler yarattığı dijital bir sergi olan ‘Kokunun geleceği’ne ev sahipliği yapacak. Sergiler arasında kozmik bir bahçe ve nefes alan bilgisayar tarafından oluşturulan bir heykel yer alıyor. Yapı, deneyimsel ajans Bearded Kitten tarafından oluşturuldu.

24 Eylül’de DJ Bossy London’ın yer aldığı bir lansman partisi düzenlendi. Influencer’lar, sergide deneyimlerini paylaştı ve takipçileri için kokuyu inceledi. Tüketiciler, po-up’ı 25 Eylül’de ziyaret etti.

Phantom lansmanı için global ATL, dijital platformlarda yayınlanan 30 saniyelik bir filmin yanı sıra robotun ekrandan fırlıyormuş gibi görünmesini sağlayan Instagram gönderileri bulunuyor.

Puig İngiltere Genel Müdürü Celine Gilg: “Phantom, Paco Rabanne’ın fütürizm mirasından ilham aldı. Yapay zeka bilimini parfümeri sanatıyla birleştiren Phantom, kokusuna güçlü bir duygusal tepki yaratmak için sinir bilimden yararlanıyor. İngiltere’deki lansmanımızın aynı zamanda yeniliği ve geleceğe bakışın ruhunu somutlaştırdığına inanıyoruz. ‘Kokunun geleceği’ sergisinin de benzer şekilde etkili bir duygusal tepki vermesi bekleniyor.” dedi.

Impero Head of Strategy Charlotte Willcocks ise: “18 aydır ilk kez nihayet geleceğe olumlu bakmaya başlayabiliriz. İnsanlar geleceğin ‘nasıl görünebileceğini’ deneyimliyor ve aynı zamanda sanatçılarımızın geleceğin nasıl ‘olması gerektiğini’ tanımlamasını ve yaratmasını sağlıyor”. dedi.

Künye
Prodüksiyon Ajansı: The French Accent
Deneyim Ajansı: Bearded Kitten
Yaratıcı Ajans: Impero
Senin için
Tümünü göster
Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...