Site icon Campaign Türkiye

Uyuşturucu getiren Björn Borg kıyafeti götürüyor

İletişim çalışmalarındaki farklı bakış açısıyla tanınan İsveçli giyim markası Björn Borg, sporun keyif verici maddelere benzer bir kafa yaptığını söyleyen bir kampanya başlattı. İkinci adımına geçilen kampanyada “Uyuşturucu getiren Björn Borg kıyafeti götürüyor” mottolu satışlar başladı.

Bu ay egzersizin keyif verici madde etkisi yarattığını öne süren bir kampanya başlayan Björn Borg, bir pop-up mağaza açarak iletişim çalışmalarının ikinci adımını attı. Marka, kampanyanın başlangıcı olan reklam filmlerinde egzersiz yapan kişileri renkli, mutlu, yer yer sürreal bir görsel dünyada gösteriyordu. “Egzersiz yaptığınızda beyninizde neler oluyor?” diye soran Björn Borg, “Chase the Exerhighs / Egzersizle gelen kafayı yakalayın” diyordu.

Farklı uyuşturucuların etkilerini farklı egzersizlerle eşleştiren kampanyanın ikinci adımında Björn Borg bir pop-up mağaza açtı. Mağazaya giren kişiler parayla alışveriş yapmak yerine ceplerinde ya da çantalarında bulunan keyif verici maddeleri veriyor ve Björn Borg markalı, sınırlı sayıda üretilmiş spor kıyafetlerini alıyorlar. Mağazanın açıldığı yer ise, uyuşturucuyla ödeme yapmanın hayli kolay olduğu Amsterdam.

Chase the Exerhighs kampanyası, Björn Borg’un diğer kampanyaları gibi Nord DDB imzası taşıyor. Aktivist bir marka olmak için çeşit çeşit toplumsal probleme yenilikçi çözümler getirmeyi amaçlayan Björn Borg, birkaç ay önce de eşcinsel evlilikleri blockchain ortamına taşımıştı.

Exit mobile version