UPS’in yeni CEO’su David Abney oldu

UPS Yönetim Kurulu, hâlihazırda şirketin Operasyonlardan Sorumlu Başkanı olan David Abney‘i yeni CEO olarak görevlendirerek yönetim kuruluna tayin etti.

David Abney

2008 yılından beri şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapan 62 yaşındaki Scott Davis, UPS’ten emekli olacak ve icradan sorumlu olmadan başkanlık rolünü üstlenecek. Her iki görev değişikliği de 1 Eylül 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek.

58 yaşındaki Abney, şirketin 107 yıllık tarihindeki 11’inci CEO’su olacak. UPS’teki kariyerine 1974 yılında part-time paket yükleyici olarak başlayan Abney 40 yıllık kariyeri boyunca bugünkü pozisyonuna gelmesini sağlayan operasyonlarla alakalı çeşitli görevlerde bulundu. Operasyonlardan Sorumlu Başkan olan Abney, UPS lojistiği, sürdürülebilirliği ve mühendisliğinden sorumlu olarak şirketin alternatif yakıtlı filolara yaptığı önemli yatırımlara yön verdi ve şirketin toplam nakliye hacmini artırmaya yönelik programları hayata geçirdi. Bu pozisyonda ayrıca 200’den fazla ülke ve bölgeye hizmet sunan UPS taşımacılık ağını da yönlendirdi.

Greenwood, Missisippi’li Abney, Delta State University’den işletme alanında lisans diplomasına sahip. Abney aynı zamanda Delta State University Mezunlar Derneği Yönetim Kurulunda görev yapıyor. Ayrıca UPS’in hayır kolu olan UPS Vakfı Mütevellisi olmasının yanında Johnson Controls, Inc., Airlines for America ve hizmet işletmelerini temsil eden ve dünya ticareti önündeki engelleri kaldırmayı amaçlayan Coalition of Service Industries Yönetim Kurullarında da üye sıfatıyla bulunuyor. Kendisi aynı zamanda World Affairs Council of Atlanta‘ya da başkanlık yapıyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.