Site icon Campaign Türkiye

Ünlü moda markası Balenciaga Twitter hesabını sildi

Ünlü İspanyol moda markası Balenciaga, sosyal medya platformu Twitter’ı Elon Musk’ın satın almasının ardından  950 bin takipçili hesabını silerek platformdan ayrıldı. 

Elon Musk’ın satın almasından sonra markalar; hem kullanıcı hem de reklam veren olarak Twitter’la ilgili endişe içinde. General Motors ve Dyson da dahil olmak üzere büyük şirketler, reklam kampanyalarını askıya aldı. Gigi Hadid gibi ünlü isimler hesaplarını sildi. Balenciaga da moda markaları arasından platformdan ayrılan ilk marka oldu.

Twitter hesabını henüz silinmiş olsa da Balenciaga’nın sosyal medya uygulamalarıyla arası pek de iyi değil. Ünlü markanın Instagram hesabının 14.3 milyon takipçisi var ancak hiç paylaşım yapılmıyor ve var olan gönderiler de geçen yıl temmuz ayında silindi. Balenciaga kreatif direktörü Demna Gvasalia sosyal medya platformları hakkında bir röportajında,“Bazıları tehlikeli derecede bağımlılık yapıyor, ayrıca çok manipülatif. Topluma daha az zarar verecek şekilde kullanmak için yeni yollar bulmalıyız” açıklamasını yapmıştı.

Exit mobile version