Uniqlo’dan tartışmalı Pinterest reklamı

Çoğu moda perakendecileri Pinterest’te olsalar da, Uniqlo siteye ürünlerinin çekici fotoğraflarını koyarak bu mecrayı kullanmak için yeni ve güzel bir yol buldu. Japon perakende şirketi reklam için New York merkezli Firstborn ajansıyla anlaştı ve kullanıcıların dikkatini çekmek için ‘Uniqlo Dry Mesh Project’ adında sütun şeklindeki animasyon reklamını oluşturdu.

Reklamın yapılış tekniği, Smart Argentina’nın Twitter kampanyasını hatırlatsa da (sütun şeklindeki tweetler araba şeklini alıyordu) Uniqlo’nun Pinterest kampanyası daha fazla karışık bir yapıda oldu.

Sütun efektini sağlamak için Firstborn’un Pinterest’i devralması veya yüzlerce sahte Pinterest hesabı açarak uzun resimler dizisini siteye aynı anda beş kategoride (erkek giyimi, kadın giyimi, geek, fitness ve spor) koyması gerekiyordu. Creative Review şirketi bunu bir ‘hackleme’ olarak adlandırsa da gelen tepkiler olumlu yönde oldu. Firstborn başkanı Dan LaCivita, Mashable’a ‘Dürüst olmak gerekirse, gelecek tepkilerin olumsuz olacağını düşünmüştüm’ dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.