Unilever’den İngiltere Hükümetiyle 100 Milyon sterlinlik ortaklık

Unilever, koronavirüsün hızla yayılmasıyla başa çıkmak için kitlesel bir farkındalık kampanyasına 100 milyon sterlin taahhüt etmek üzere İngiltere hükümetiyle ortaklık kurdu.

Girişim, Unilever’in çamaşır suyu markası Domestos ve sabun serisi Lifebuoy tarafından Uluslararası Kalkınma Departmanı ile ortaklaşa yürütülecek.

İnsanları düzenli olarak sabunla ellerini ve vücudunu yıkamasını ve evlerindeki yüzeyleri dezenfekte etmeyi teşvik ederek dünya çapında bir milyar kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Program ayrıca, koronavirüsün yayılmasıyla acilen mücadele etmek için gelişmekte olan ülkeye 20 milyondan fazla hijyen ürünü sağlayacak. Çalışmalar Bangladeş, Gana ve Kenya’da TV, radyo, yazılı, sosyal medya ve dijital medyada yayınlanacak. Bunun yanında sosyal ağlardan da erişim sağlanacak.

Unilever Genel Müdürü Alan Jope şunları söyledi: “Lifebuoy ve Domestos, hijyen bilinci ve eğitim programlarını başarılı bir şekilde yürütmenin kanıtlanmış bir geçmişine sahip ve umuyoruz ki Birleşik Krallık yardımı ile birlikte sürecek olan çalışmanın, hayatların kurtarılmasına yardımcı olacağını umuyoruz.

“Dünyanın en büyük sabun şirketi olarak, sabun ve hijyen ürünlerini daha kolay erişilebilir hale getirme ve uzmanlığımızı, hangi markayı kullanmayı tercih ederlerse etsin, insanlara ellerini etkili bir şekilde yıkamayı öğretmek için bizim sorumluluğumuz var.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.