artwork

Unilever sürdürülebilir markalarıyla büyüyor

5 sene önce

0

Geçen yıl “sürdürülebilir yaşam” odaklı markalarını 18’den 26’ya çıkaran Unilever hem rakiplerine hem de diğer markalarına fark atıyor. 2010 yılında yeni bakış açısını benimseyen Unilever sürdürülebilir markalarıyla büyüyor.

Unilever’in büyümesine en büyük katkı sürdürülebilir markalarından geliyor.

Unilever’in sürdürülebilirlik prensiplerine göre yenilenen 26 markası, şirketin diğer markalarına göre %46 daha hızlı büyüme kaydederken, toplam cirodaki büyümenin de %70’ini sağlıyor.

18 sürdürülebilir marka 26’ya çıkarıldı

Unilever’in sürdürülebilir markaları arasında yer alan Dove, Persil (OMO), Ben & Jerry’s ve Hellmans’a geçtiğimiz yıl Vaseline, Wall’s (Algida), Sunlight ve Sunsilk de eklendi. Yapılan tüm çalışmalar sonucunda şirket, 2010 yılında uygulamaya koyduğu “Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı” hedeflerinin %80’ine de ulaşmış bulunuyor.

Çalışmalar devam ediyor

Doğaya negatif etkiyi en aza indirirken sosyal etkiyi artırmayı hedefleyen Unilever, bu yılın sonuna kadar 109 üretim tesisinde %100 yenilenebilir enerji kullanmayı ve hammaddelerinin %56’sını sürdürülebilir kaynaklardan elde etmeyi planlıyor. Şirket, şimdiye kadar 40.000 çalışanının katıldığı bir programla, gelecekte benimseyeceği öncelikler konusunda personelinden fikir alıyor.

Unilever CEO’su Paul Polman, “2010 yılında Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı’nı devreye soktuğumuzdan beri gelişim sürecimizi açık şekilde raporladık,” diyor. “Kendimize koyduğumuz hedefleri gerçekleştirmek için önemli adımlar attık. Sürdürülebilir yaşam markalarımızın sağladığı devam eden büyüme de iş planımızın başarılı olduğunu gösteriyor.”

Senin için
Tümünü göster
Twitter’in alternatifi Bluesky 100 bin üyeye ulaştı

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in yeni sosyal medya platformu Bluesky, davetli...

Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...