Unilever pazarlama harcamalarını sürdürüyor ancak öncelikleri yeniden düşünüyor

Unilever, koronavirüs pandemisi krizinde isteğe bağlı pazarlama harcamalarını gözden geçiriyor. Öncesine göre daha çok çalıştığını söyleyen marka, pazarlama yatırımı seviyesini koruyor.

Unilever, Persil dahil markaları için yeni mesajlar sundu

Şirket bu perşembe ilk çeyrek sonuçlarını açıkladığında bir yatırımcı bağlantısında konuşan baş mali işler müdürü Graeme Pitkethly şunları söyledi: “Reklam üretimi durdu ve medya oranları düştü, böylece aynı seviyedeki reklamcılık erişimimizi artırabiliriz.”

Evde bakım, kişisel bakım, yiyecek ve içecek markalarına sahip olan şirketin harcamaları “dinamik olarak yeniden tahsis ettiğini” söyledi.

“Örneğin, açık hava reklamcılığına olabilecek harcamayı değiştiriyoruz ve cilt temizliği, ev, hijyen markaları gibi en yüksek yatırım getirisine sahip alanlara dönüştürüyoruz” dedi.

Bu strateji, satış hacimlerinde% 25’lik bir düşüş yaşadığı için tüm pazarlama harcamalarını duraklatan Coca-Cola’nın tam tersi bir strateji.

Unilever, 2020’nin ilk üç ayı için toplam cirosunun 12.4 milyar € (10.8 milyar £) ve dünya genelinde% 0’lık temel satış büyümesi bildirdi.

Amerika’da, kısmen ABD’deki stoklama sayesinde temel satışlar % 4.8 arttı. Avrupa’da ise % 1.4 daha mütevazı bir büyüme gösterdi. Asya’da ve dünyanın geri kalanında, özellikle pandeminin Çin üzerindeki erken etkisinin bir sonucu olarak% 3.7 azaldılar.

Unilever’in üç işi arasında en çok gıda ve serinleten ürünler revaçta oldu. Pitkethly, belirli bir ülke bir kilitlenme başlattıktan sonra ev dışı dondurma satışlarının normal olarak yarı yarıya düştüğünü, yiyecek servisi satışlarının ise üçte iki azaldığını söyledi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.