artwork

Unilever metaverse evreninde maraton düzenliyor

9 ay önce

0

Unilever‘in deodorant markası Degree, gelişen metaverse evreninde kalıcı bir değişiklik yaratmak amacıyla Decentraland ile ortaklaşa bir maratona ev sahipliği yapıyor.

İngiltere’de Sure olarak bilinen Degree, Mintel‘in bu yıl yaptığı araştırmadan sonra, metaverse evreninin engelliler gibi belirli toplulukları marjinalleştirdiğini tespit ettikten sonra kapsayıcı bir deneyim tasarladı. Dijital tüketicilerin yaklaşık %60’ı, metaverse dünyalarında kapsayıcılıkta yetersizlik olduğunu düşünürken, tüketicilerin %61’i metaverse’ün engelliler için olumlu bir deneyim olabileceğini kabul etti.

Metaverse henüz gelişme aşamasındayken Degree, sanal dünyada kapsayıcılık ve temsil standardını şekillendirmek için öncü rol oynamak ve bir ortak olarak hareket etmek istiyor.

Degree Küresel Marka Başkan Yardımcısı Kath Swallow, Campaign’e şunları söyledi: “Gerçek şu ki hala yaratılmakta olan sanal dünya, temsil ve kapsayıcılıktan yoksun. Çabalarımızı buraya odaklayarak daha büyük, daha etkili bir değişikliği daha hızlı gerçekleştirebiliriz.

“Marka, hareketi temsil ediyor bu sebeple kapsayıcılığı savunmanın bir yolu olarak bu ‘Metathon’u hayata geçirmek çok mantıklıydı.”

Markanın herkesin güvenle hareket edebileceği daha kapsayıcı bir dünya şekillendirme misyonunun bir parçası olarak Degree, metaverse’te yeterince temsil edilmeyen grupların ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve belirlemek için engelli, ırk ve cinsiyet uzmanlarıyla ortaklık kurdu.

AMV BBDO Kreatif Direktörü Jack Smedley şunları söyledi: “İlk etapta bu, metaverse’te kapsayıcılık ve temsil profilini yükseltmek için farkındalık yaratıyor. İkincisi, kalıcı bir değişim yaratmak için Decentraland ile çalışmayı denemek için bir şans.”

Metathon’u takiben Degree, görme engelli kişiler için sesli bir açıklama eklemek, bir avatar oluştururken ikili olmayan bir deneyim uygulamak, daha çeşitli vücut şekilleri ve boyutları oluşturmak gibi metaverse çözümlerini savunmaya devam edecektir.

“Metathon”, Degree’nin daha büyük amaçlara yönelik projelerini, markanın aktiflik sağlayamayan engelli gençler için oluşturulan spor organizasyonlarını “Sınırları Aşma Programı” ile destekliyor.

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...