artwork

Unilever medya planlamasını gözden geçiriyor

9 yıl önce

0

Unilever, 4 milyar euro değerindeki global medya hesaplamasını gözden geçiriyor. Konu ile ilgili konuşan Unilever sözcüsü, “Açıklandığı üzere, Unilever global medya planını yenileme sürecinde” dedi.

Bu, Unilever’in üç yılda bir yaptığı hukuki bir süreç. Var olan kontratların süresi 2015 sonunda biteceği için şirketin bundan önce bir karar alması bekleniyor.

Unilever’in şu anki medya partnerlerinden Mindshare Avrupa’nın bazı bölgeleriyle beraber, Kuzey Amerika ve Afrika bölgelerini, Initiative Latin Amerika, bazı Avrupa ülkeleri ve Rusya’yı, PHD ise Asya ve Avrupa bölgelerini yönetiyor.

Mindshare 2012’deki son süreç sonrası Batı Avrupa’daki medya hesabını sürdürüyor. PHD ise şirketin kişisel bakım, yiyecek, içecek ve ev ürünleri markalarının global iletişimini yürütüyor. Initiative ise Persil ve Domestos markalarının planlama işlerini devam ettiriyor. Şirket aynı zamanda Bartle Bogle Hegarty, Lowe and Partners ve Adam & Eve/DDB gibi reklam ajansları ile çalışıyor.

Unilever Global Medya Direktörü Alper Eroğlu, yeni teknoloji ve fikirlere yatırım yapmayı amaçlayan The Foundry üzerinden şirketin amacının “startup gibi düşünmek” olduğunu belirtti.

2014’te şirketin global reklam harcamaları 7.3 milyar euroya ulaştı.