artwork

Unilever, Beauty Bakerie güzellik markasına yatırım yapıyor

7 yıl önce

0

San Diego merkezli etik güzellik markası Beauty Bakerie, Unilever Ventures tarafından 3 milyon dolar değerinde yatırım alan en son start-up şirketi oldu.

2011 yılında Cashmere Nicole tarafından kurulan Beauty Bakerie markası, hayvanlar üzerinde denenmemiş ürünler sunuyor.

Unilever Ventures’ün yöneticisi Anna Ohlsson-Baskerville şunları paylaştı: “Beauty Bakerie’nin e-ticaret yönetimi modeline ve istikrarlı bir şekilde dijital alanda büyümesine hayran kaldık. Ayı zamanda, markanın genç tüketicilerle kurmayı başardığı bağdan çok etkilendik.”

Beyoncé tarafından da desteklenen markanın kurucusu Cashmere Nicole, Beauty Bakerie’yi meme kanseri ile verdiği savaştan sonra yarattığını paylaştı. Kısa bir süre önce verdiği bir söyleşide, güzellik endüstrisinde çeşitliliğin daha fazla temsil edilmesi gerektiğinin altını çizerek tüm yaşlara ve farklı cilt rengine sahip olanlara hitap edilmesi gerektiğini söyledi.

Kısa bir süre önce Unilever’a ait markalardan biri olan Dove, Facebook sayfasında yayınladığı bir reklam nedeniyle ırkçı olduğuna dair eleştirilen almış ve reklamı yayından kaldırmıştı. Reklamda yer alan siyahi model Lola Ogunyemi ise The Guardian’a verdiği bir söyleşide reklam hakkında açıklama yaparak ırkçı olduğunu reddediyor.

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...