artwork

Unilever AdColony iş birliği ile Aurora HD Video ilk kez Türkiye’de

5 sene önce

0

AdColony yeni ürünü Aurora™ HD Video ile kullanıcılara gerçek bir interaktif video deneyimi sunuyor. Unilever AdColony iş birliği ile Aurora HD Video ilk kez Türkiye’de Clear, Rexona, Signal, Dove ve Lipton kampanyaları için etkileşimli videolar yayınlıyor.

Unilever AdColony iş birliği ile Aurora HD Video ilk kez Türkiye’de Clear ve Rexona kampanyalarında kullanıldı.

Mobil video reklamcılığın geleceği olarak anılan bu yeni ürün ile geliştirilen kampanyalar EMEA bölgesinde ilk kez Türkiye’de hayata geçirildi. Lansman partneri Unilever, 5 farklı markası ile Aurora™ HD Video kullanan ilk marka oldu. Clear, Rexona, Signal, Dove ve Lipton kampanyaları için hazırlanan etkileşimli videolar ile endüstri standartlarının üzerinde etkileşim oranları elde edildi. Standart video kampanyalarının 100 katı etkileşim elde edilerek marka ile kullanıcı arasında güçlü bir bağ kurulmuş oldu.

Aurora™ HD Video ile etkileşim telefon ekranından taşıyor

Aurora™ HD Video ile kullanıcılar video da gördükleri öğeleri dokunarak yakaladıkları, videoyu durdurmadan akışını değiştirebildikleri, videoda oynanan bir oyuna gerçek zamanlı olarak katılabildikleri, telefonlarını sallayarak ya da hareket ettirerek videoya eşlik ettikleri deneyimler yaratılabiliyor. Video etkisinin telefon ekranının dışına taşarak, gerek titreşimler gerekse kullanıcının aksiyonları ile daha zengin deneyime dönüştüğü  mobil video deneyimi sunan Aurora™ HD Video ile kullanıcılar, reklam videosunu durdurmadan etkileşime geçebiliyorlar. Bu ürün ile markalar sadece kullanıcılara interaktif bir deneyim sunmakla kalmıyor, aynı zamanda, dijital reklamcılıkta ilk kez kullanıcıların dikkatinin gerçekten reklamda olduğunu da ölçümleyebiliyor.

İlk interaktif video kampanyası “Ronaldo’ya son pası siz verin”

İnteraktif video kampanyalarının hayata geçen ilk örneği olan Clear reklam kampanyası ile kullanıcılar video ile eş zamanlı olarak marka yüzü olan Ronaldo’yla futbol topu sektirmeye davet edildi. Video başladığında oyun da başladı ve kullanıcılar ekrana dokunarak top sektirme oyununa katıldılar. İnteraktif top sektirme deneyiminin sonunda ise kullanıcılar Ronaldo’ya son pası vererek reklam videosunun bir parçası oldular. Videonun sonunda skorlarını görebilen kullanıcılara yeniden oynama şansı da verildi.

 

Rexona ile filmin kahramanı olma şansı

Rexona reklam filminde kadınları konu alıyor ve hayatta karşılaştıkları zorluklarla başa çıkmalarını anlatıyordu. Kadınların gücünü vurgulayan bu kampanyanın enerjisini bir üst seviyeye taşımak için hazırlanan interaktif video kampanyası kadınlara filmde gerçekten yer alma şansı yarattı. Filmde camlar kırıldığında ekrana dokunan kullanıcılar da camları kırdılar ya da filmde tozlar uçuştuğunda kullanıcıların telefon camları kirlendi ve temizlemek için parmaklarıyla dokunmaları gerekti. Böylece Rexona kullanıcılara filmin kahramanı gibi rol alma şansı sunmuş oldu.

 

Senin için
Tümünü göster
Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...

Oy ve Ötesi 100 bin gönüllü ile seçim günü sandıkların…

Oy ve Ötesi Derneği, 17 Mart Cuma günü, Impact Hub’da...