Unilad’dan illegal kan bankası

Unilad gay ve biseksüel donörler için ‘illegal kan bankası’ kampanyasını başlatıyor.

Unilad, seksten üç ay boyunca uzak durmayı kabul etmedikleri sürece İngiltere kanunları tarafından kan bağışlanması yasaklanmış olan gay ve biseksüel erkeklere yönelik dünyadaki ilk kan bankasını yarattı.

Elvis ve baskı grubu FreedomToDonate ortaklığı ile geliştirilen “İllegal kan bankası” 23 Kasım’da Londra’da gizli bir konumda açılacak. Ayrımcılık yapan kanuna dikkat çekmek için gay ve biseksüel erkeklere kan bağışı olanağı sunacak.

Kaliteli medikal profesyoneller cinsel davranışlarına bakarak donörleri değerlendirecek ve kanun nedeniyle ne kadar kanın boşa harcanmış olabileceğinin altını çizmek için kan testi yapacak.

Açılış, Unilad’ın 430 milyon global kitlesini ve 44 milyon Facebook takipçisinin PR ve açıkhava aktivitelerini hedefleyen bir kampanya ile destekleniyor. Elvis bunun için bir YouTube filmi de yarattı.

Unilad ve FreedomToDonate, insanların eşit muamele gördüğü daha adil bir kan bağış sistemi ortaya koymak ve yeni bir kan kaynağı kazanmanın faydalarını göstermek istiyor.

MSM (erkekler ile cinsel ilişkiye giren erkekler) topluluğu, 23 Kasım’da www.bloodwithoutbias.com sitesinden donör olarak kendilerini kaydetmeleri konusunda cesaretlendiriliyor. Ayrıca herkesten cinsiyet veya cinsel yönelimden bağımsız olarak sosyal medyada #BloodWithoutBias hashtag’ini kullanarak veya dilekçeyi imzalayarak bu girişimi desteklemeleri isteniyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.