UniChallenge+ zamanı

Yazın gelişiyle, ilkini 2015’te gerçekleştirdiğimiz UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı’nın da zamanı geldi. UniChallenge+, dijital hızla büyürken, sektöre aynı hızda nitelikli eleman girişinin desteklenmesi, gençlerin dijital dünyaya kazandırılması ve bu alanda önemli kariyer imkanları olduğunun anlatılması amacıyla tasarlandı.

Geçen yıl katılımcı değerlendirmelerinden 5 üzerinden 4,6 ortalama beğeni skoru alarak en başarılı programlarımızdan biri haline gelen UniChallenge+, Algida’nın ana sponsorluğunda 20 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Program, tüm üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencileriyle yeni mezunlarına açık. İlk yılında 15 şehirden 136 başvuru alan programa, 50 katılımcı kabul edilecek. Şehir dışından gelen öğrencilere Boğaziçi Üniversitesi’nin yurtlarında kalma imkanı sağlanacak. Başvurular unichallenge.net sitesinden yapılıyor ve 6 Haziran’da sona erecek.

“Eğlenerek öğrenme” yaklaşımı ile tasarlanan programın katılımcıları, 2 hafta boyunca dijitali sektör profesyonellerinden dinleyecek; ajanslar ve yayıncıların çalışma ortamlarını gezecek; balık tutma, odadan kaçış ve sergi gezisi gibi eğlenceli aktivitelere katılacak ve Algida’nın vereceği brief üzerinden 5’er kişilik gruplar halinde proje üretecekler. Proje çalışmasında, her ekibin kendilerine yol gösterecek birer akıl hocası olacak. En başarılı 3 projeyi üreten ekipler, IAB üyesi firmalarda birer aylık staj imkanı elde edecekler. Birinciliği kazanan ekip ise ayrıca Pegasus’tan yurtiçi gidiş-dönüş uçak bileti hakkı kazanacak.

Geçen yıl UniChallenge+’a katılan 34 öğrencinin yarısının sektörümüzde çeşitli pozisyonlarda işe başlamış olması ve diğer yarısının eğitimi ile birlikte stajına devam ediyor olması bizi gururlandırıyor. Katılımcılarına pratik zekalarını ve yeteneklerini test etme imkanı da sağlayan hem eğitici hem de eğlenceli bu programın, sektörümüze birbirinden parlak genç yetenekler kazandırmaya devam edeceğine inancımız sonsuz.

 

Neslihan Olcay

IAB Türkiye Başkan Yardımcısı ve Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı

Twitter: @Neslihan_Olcay 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Haziran 2016 sayısında yayınlanmıştır.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.