artwork

Unicef çocukları merkeze alıyor

3 ay önce

0

Unicef’in marka kampanyası, C harfinin çocukları temsil ettiği mesajını taşıyor.

Unicef İngiltere, yardım ettiği dezavantajlı çocuklar konusunda kamuoyunda belli bir seviyedeki belirsizliği ele almak için Accomplice London aracılığıyla entegre bir kampanya başlattı.

Unicef İngiltere Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mike Flynn: “Unicef İngiltere’ye cömertçe bağış yaptıklarında insanların, paralarının doğrudan dünyanın her yerinde en çok ihtiyacı olan çocuklara gittiğini bilmelerini istiyoruz.” dedi.

Unicef logosunda C harfinin yerini çocuklar almış gibi gösterecek şekilde düzenlenen kampanya; ev, basın ve çevrimiçi video ile destekleniyor.

Accomplice London CCO’su Mark Hunter: “Bu kampanya cesur ve çarpıcı bir şekilde basit ve her zamankinden daha fazla insanı Unicef’in çocuklara yardım etme temel misyonuyla ilişkilerndirmek adına tasarlandı.”

Basın reklamları, hayır kurumunun fotoğraftaki çocuğa nasıl yardım ettiğini açıklayan daha uzun bir metne sahip. The Daily Telegraph, The Guardian ve The Times ile easyJet’in uçak içi dergisinde yer alacaklar.

Unicef, 1946 yılında savaş sonrası Avrupa ve Çin’deki çocukların acil ihtiyaçlarını karşılamak için Birleşmiş Milletler Uluslararası Çocuklara Acil Durum Fonu olarak kuruldu. 1950’de gelişmekte olan ülkelerdeki uzun vadeli ihtiyaçları kapsayacak şekilde genişletildi ve 1953’te ismi Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu olarak kısaltıldı.

Künye

Ajans: Accomplice London

Medya planlama ve satın alma: iProspect

 

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Avon içindeki gücü açığa çıkaran kadınları kutluyor

Her kadın, yeteneği olan şeyi keşfedecek ve bunu eyleme dökecek...

Kadın, bedeni üzerindeki tek söz sahibidir

1970 yılından bu yana kadın haklarına yönelik tutum pek de...

KFC, ikonik ‘kova’larından pota yaptı

KFC, Kanada’da ikonik kovalarını basketbol potalarına dönüştürdüğü soğuk iklime uygun...