artwork

UNESCO yeni kampanyası ile haber kaynaklarını genişletmeyi öneriyor

6 yıl önce

0

UNESCO yeni kampanyası ile Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutluyor. Basılı reklam kampanyasının ardındaki fikir ise, herkesin haber tüketiminde devamlı aynı kaynakları tüketip ekstremleşmemesini ve karşıt fikirleri de hala duyabiliyor olması. Haberin sloganı şöyle: “Daha fazla oku. Daha fazla dinle. Daha fazlasını anla. Her şey bedava basınla başlar.”

Basit bir reklamı bu kadar çarpıcı yapan şey ise, dünyanın çeşitli yerlerinde yayınlanan kaynakların yayınlanmasıdır. Bu da, çeşitli haber kuruluşlarının izleyicilerine rekabeti kontrol etmelerini söylemesi anlamına geliyor.

Örneğin, bu reklam, New York Times‘ın A7 sayfasında görülüyor ve “Sadece The New York Times’ı okuma Times, The Wall Street Journal’ı da okumanızı tavsiye ediyoruz” diye başlayan reklamda, NYT’nin siyasi duruşunun aksi olan kaynakları da “Okunması için” tavsiye ediyor.

TV haber sağlayıcıları arasında da CNN, BBC, NBC News ve MSNBC bu özel reklamda belirtilmiştir.

Droga5 tarafından tasarlanan inisiyatif, her biri okuyucuyu bilgi kaynaklarını çeşitlendirmeye teşvik eden bir mesaj yayınlayan 36 haber kuruluşunun ortak bir çabasıdır.

Künye
Reklamveren UNESCO
Ajans Droga5

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...