artwork

Under Armour’dan spor yapanlara özel maske: Sportsmask

4 yıl önce

0

Spor giyim markası Under Armour, koronavirüs pandemi sırasında egzersiz yapmak için bir yüz maskesi olan Sportsmask’ı piyasaya sürdü

Koronavirüs pandemisiyle birlikte günlük hayatımızın bir parçası haline gelen maskeler, spor yaparken en büyük kabusumuz olmakta. Under Armour da bu duruma bir çözüm olarak spor yapılabilecek yeni maskesini tanıttı.

Maskeler neredeyse bir saatin altında bir sürede satıldı. Şirket yeniden satışa sunacağı ürünü için ön sipariş alıyor ve bir sonraki Sportmasks serisini 17 Ağustos 2020’ye kadar ön sipariş veren kullanıcılarına teslim edecek. Şirket, türünün ilk ürünü olan maskenin yeniden kullanılabilir ve suya dayanıklı olduğunu iddia etti.

Maskeler, kullanıcılara maskeleri taktıkları sırada egzersiz yaparken maksimum nefes alabilirlik sunmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Maskenin üst kısmı, maskeyi yerine sabitlemeye yardımcı olmak için bir burun girintisine sahiptir. Ayrıca, buğulanmayı önlemek için gözlere doğru olan hava akışını azaltır. Maske üç katmandan oluşmaktadır.

Maskenin üçüncü katmanı, uzun kullanım ve konfor için gerilebilen bir “iso-chill” kumaştır. Aynı zamanda “Maske üzerindeki bakterilerin oluşmasını engelleyen, metal olmayan bir anti-mikrobiyal teknoloji olan PROTX2” vardır.

Ayrıca bazı laboratuvar testlerinin PROTX2 teknolojisinin COVID-19’u yok edebildiğini sağladığı belirtildi.

Sportsmask, dört farklı boyutta ve farklı renklerde kullanıma sunuldu.