Uncommon’un ilk WWF reklamı dünya için mücadeleye davet ediyor

WWF‘nin amiral gemisi Living Planet Report‘un haberine göre, gezegenimizdeki vahşi yaşam nüfusu 1970’ten bu yana %60 oranında bir düşüş yaşadı. Uncommon‘un ilk WWF reklamı da neslimizi harekete geçirmek ve farkındalığı artırmak amacıyla cesur bir film ile dünya için mücadeleye katılmaya teşvik ediyor.

For Your World” isimli kampanyanın mesajı çok net; biz dünyayı yok ettiğimizi ve bununla ilgili bir şey yapabilecek sonuncu nesil olabileceğimizi bilen ilk nesiliz. Doğanın yitirilmesi – yok edilen ormanlar, kirli okyanuslar ve yaban hayatının yok oluşu – artık insanın hayatta kalması için bir tehdit oluşturuyor.

İçgörüler, Birleşik Krallık’ın plastik kirlilikten ziyade, iklim değişikliği ve listenin tepesinde yer alan vahşi yaşam kaybı ile her zamankinden daha çok ilgilendiğini gösteriyor, ancak insanların değişimi gerçekleştirebilmesi için daha fazla güçlenmeye ihtiyaç duydukları da bir gerçek.

WWF, insanları #FightForYourWorld kampanyası ile her gün yediğimiz, aldığımız şeylerin ve de attıklarımızın, yaptığımız seçimlerin gezegeni nasıl etkilediğini düşünmeye davet ediyor.

Uncommon Creative Studio tarafından oluşturulan kampanya, WWF’in Birleşik Krallık’ta yeniden konumlandırılmasını ve küresel halkın karar vericilerinden olarak topluluğun eylemleriyle çevresel değişimin hız kazanmasını hedefliyor.

Künye

Reklamveren WWF UK
Ajans Uncommon Creative Studio
ECD Sam Walker
Medya Ajansı Vizeum
Prodüksiyon Şirketi Strange Beast
Yönetmen Daren Rabinovitch

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.