artwork

UN Women Kadınlar Günü reklamında rakamlarla konuşuyor

5 sene önce

0

Birleşmiş Milletler Common Ground İnisiyatifi, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde bir Kadınlar Günü kampanyasına imza attı. UN Women’ın Kadınlar Günü için hazırladığı videoda, kadınların üçte birinin hayatları boyunca fiziksel veya cinsel şiddet gördüğünü ve bunu engellemek için hepimizin harekete geçmesi gerektiğini söylüyor.

Birleşmiş Milletler, Kadınlar Günü kampanyasıyla cinsiyet eşitliğini destekliyor.

 

Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin en önemli parçalarından biri de kadın çalışmaları. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri António Guterres, “Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak ve kadın ve kız çocuklarının toplumdaki konumlarını güçlendirmek günümüzün yarım kalan ve dünyanın insan hakları konusunda karşı karşıya kaldığı en zorlu iştir” açıklamasında bulunuyor.

Harekete geç. Sesini çıkar. Bağışta bulun.

UN Women Kadınlar Günü kampanyasında farklı konular üzerine ilginç bilgiler eşliğinde çeşitli rakamlar veriyor. Bu rakamlardan biri de Dünya üzerinde yaşayan kadınların üçte birinin hayatları boyunca cinsel veya fiziksel şiddet gördüğünü açıklıyor. “Harekete geç. Sesini çıkar. Bağışta bulun.” söylemiyle tamamlanan video, izleyicileri Birleşmiş Milletler’in kadın hakları inisiyatifi olan UN WOMEN‘a yönlendiriyor.

Kampanyaya katkıda bulunmak için UN WOMEN bağış sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Senin için
Tümünü göster
Kraft Heinz cezbedici tatları yelpazesine katıyor

Kraft Heinz, Gigi Hadid’den ilham alan makarna votka sosu için...

Digitas, kız öğrencileri teknoloji alanına çekmek istiyor

Digitas UK kadınların teknoloji sektöründeki yerini, etkinliğini artırmayı hedefliyor...

DOOH, sosyal medyayı güçlendiriyor

Nörobilim çalışması, DOOH’un sosyal medyada ‘önemli değerleri ortaya çıkardığını’ gösteriyor...