Site icon Campaign Türkiye

Ülker 70. yaşını “mutlu et, mutlu ol” diyerek kutluyor

1944 yılında pötibör bisküvi üretimi ile yola çıkan Yıldız Holding’in ilk markası olan Ülker, 70. yaşını yepyeni bir kampanya ile kutluyor. Ürünleriyle 7’den 70’e tüm tüketicilere hitap eden Ülker, yeni kampanyasını “mutlu et, mutlu ol” sloganı çerçevesinde oluşturdu.

Kurucusu Sabri Ülker’in “Herkesin mutlu bir çocukluk geçirmeye hakkı vardır” sözünü temel alan ve bu sloganı bir adım daha ileriye taşıyan kampanyanın, tüm Yıldız Holding çalışanlarının da içinde olduğu bir mutluluk hareketine dönüşmesi hedefleniyor.

Her yıl Kasım ayının üçüncü perşembesini “mutlu et, mutlu ol” günü ilan eden Ülker için ilk hareket, 20 Kasım Perşembe günü Yıldız Holding çalışanları tarafından başlatıldı.

Ülker’in 70. yaşı ile ilgili konuşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, “Biz, ilk günden beri odağımıza hep tüketicimizi koyduk. Ürün geliştirirken, üretim yaparken, rafa ürün koyarken hep tüketicimizin ihtiyaç ve beklentilerine göre hareket ettik. Bu anlayışımız büyük kıymet gördü ve Ülker, gerek ürünleriyle gerek gerçekleştirdiği sosyal projelerle tüketicinin hayatına mutlu anlar katan bir marka olarak pazarda yer edindi. 70. yılımızda da, 70 yıldır biriktirdiğimiz bu mutlu anları tüketicimiz ile birlikte kutlamak ve çoğaltmak amacıyla yeni bir hareket başlattık” dedi.

Mutlu et, mutlu ol” kampanyasında çalışanlar da rol aldı

Ülker’in 70. yıl kutlamaları çerçevesinde başlatılan “mutlu et, mutlu ol” kampanyasının reklam filmini Alametifarika hazırladı. Sözlerini Nil Karaibrahimgil’in yazdığı, Sertap Erener ve Mustafa Ceceli’nin seslendirdiği kampanyada Yıldız Holding çalışanları da rol aldı. 600 kişilik bir kadro ile yapılan çekimlerde 70’e yakın Yıldız Holding çalışanı oynadı.

 

Anadolu’da da 70. yıl kutlaması

İkinci Dünya Savaşı’nın zorlu yıllarında ürün alamayan Anadolu esnafının ayağına nakliye farkı almadan ürün götüren Ülker, 70. yaşını gözbebeği Anadolu’da da kutluyor. Yıldız Holding fabrikalarının bulunduğu iller dahil birçok ilde çalışanlar, distribütörler, iş ortakları ve mevcut illerin mülki erkanı ile birlikte kutlamalar yapıldı.

Ayrıca Afyon, Ankara, Aydın, Bursa, Çankırı, İstanbul, İzmir, Manisa, Tekirdağ, Maraş ve Sakarya’da fabrikaların bulunduğu çevrede bulunan okullara ihtiyaçlarına yönelik bilgisayar alımı, duvar boyamasından kütüphane, etüd sınıfı, müzik dersliği, bahçe yapılmasına kadar çeşitli destekler verildi.

Kampanyanın dijital ayağında ise, 20 – 27 Kasım tarihleri arasında, mutluetmutluol.net web sitesini ziyaret eden tüketiciler Ülker ürünleri ile sevdiklerine, “mutlu bir an” yaşatma fırsatı yakalayacak. Kampanya sonunda yapılacak çekilişle 7.000 tüketiciye 70.000 Ülker ürünü dağıtılacak.

Künye:

Kampanya Adı 70.Yıl

Reklamveren Ülker

Reklamveren Temsilcisi Ahad Afridi, Aybüke Saraloğlu

Reklam Ajansı Alametifarika

Kreatif Direktör Emrah Karpuzcu, Kenan Ünsal,  Can Çelikbilek

Yaratıcı Grup Serhat Bayram, Leman Köksal, Can Dağlı, Erdem Güngör

Stratejik Planlama Başar Sarıkaya, Serra Akyel, Ufuk Saygın

Marka Direktörü Gökhan Akbay, Başak Sarıoğlu

Prodüksiyon Sertuğ Alptekin, Berkay Tahmaz, Teğin Polat

Prodüksiyon Şirketi 2012

Prodüktör Ezel Domaniç, Bahadır Tumba

Yönetmen Özer Feyzioğlu

Görüntü yönetmeni Tolga Kutlar

Post Prodüksiyon İmaj

Müzik Nilinişleri

Aranjman Mustafa Ceceli

Vokal Sertab Erener, Mustafa Ceceli

 

 

Exit mobile version